Konsultacje kadry siatkarzy

Od niedzieli do wtorku w Spale odbywać się będą konsultacja kadry siatkarzy. Zaproszenia na nie otrzymało pięciu zawodników PZU AZS Olsztyn
Zwolnionych z konsultacji zostało siedmiu starszych i bardziej doświadczonych zawodników: Damian Dacewicz, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Andrzej Stelmach, Grzegorz Szymański, a także siatkarze PZU AZS: Paweł Papke, Paweł Zagumny. Do Spały nie przyjadą także zawodnicy grający w klubach zagranicznych: Arkadiusz Gołaś, Łukasz Kadziewicz, Dawid Murek, Sebastian Świderski i Łukasz Żygadło.

- Powołaliśmy na to spotkanie sporo młodzieży, także czterech zawodników z Serii B - mówi szef szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych. - To początek tworzenia zaplecza reprezentacji, dla której w tym sezonie główną imprezą jest Uniwersjada, a najlepsi mają szansę awansować do pierwszej drużyny. Nad tą drugą reprezentacją, czy - jak kto woli - Kadrą B, nadzór sprawować będzie również Raul Lozano, który od początku kontaktów z nami podkreślał, że chce służyć całej polskiej siatkówce.

Wśród młodych zawodników, o których wspomina Warych, znaleźli się także olsztyniacy: Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek (obaj mają po 20 lat), Michał Ruciak i grający obecnie w Jastrzębskim Węglu wychowanek olsztyńskiego AZS Adam Kurian. Oprócz wymienionych zawodników do Spały pojadą powołani do szerokiej kadry siatkarze PZU AZS Olsztyn: Wojciech Grzyb i Michał Bąkiewicz.