Zarząd Zawiszy wycofał swoje rezygnacje

Bydgoski Zawisza znowu ma prezesa, wiceprezesów i cały zarząd. Kierownictwo klubu wraca na Gdańską


"Członkowie Zarządu WKS Zawisza oświadczają, że cofają złożone w dniu 11 marca 2005 roku oświadczenia woli o rezygnacji z pełnienia funkcji członków Zarządu" - czytamy w piśmie, które wczoraj władze klubu przesłały do prezydenta Bydgoszczy, Konstantego Dombrowicza. To decyzja, której podjęcie zapowiedział wczoraj w "Gazecie" wiceprezes ds. sportowych WKS Dariusz Bednarek.

Przypomnijmy, że szefowie Zawiszy złożyli dymisję w piątek. Bezpośrednim powodem było zbyt niska kwota - 200 tysięcy złotych - za jaką miasto chciało kupić sprzęt sportowy. Pieniądze były zadłużonemu klubowi niezbędne na spłatę zaległości w ZUS. - Ten plan nadal jest aktualny - mówi Andrzej Walkowiak, koordynator ds. sportu zawodowego

Teraz zarząd może przygotować spokojnie przejście sportowych sekcji WKS do nowo tworzonego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. 22 marca władze Zawiszy podejmą decyzje o rozwiązaniu sekcji lekkiej atletyki, gimnastyki, sportów wodnych, boksu i podnoszenia ciężarów. Jest to potrzebne po to, by można je przekazać do C-WZKS.

Nie ma też już na szczęście mowy o przerwaniu szkolenia młodzieży. Była taka groźba, bo miasto wstrzymało dotacje dla klubu - Jest zarząd, więc można te pieniądze przekazać - tlumaczy Andrzej Walkowiak.