Porażka hokeistów Katowic w Sanoku

Nie udało się hokeistom GKS-u Katowice już wczoraj zapewnić sobie utrzymania w ekstralidze. Nasz zespół przegrał w Sanoku 0:2 i do szczęścia potrzeba mu wciąż jednego zwycięstwa.

Spotkanie w Sanoku było bardzo nerwowe. Pod szczególną presją znajdowali się gospodarze, gdyż po dwóch wcześniejszych porażkach ich kolejna przegrana kończyła już baraże. Drużynę Sanoka z opresji - przede wszystkim w pierwszej tercji - wielokrotnie ratował wczoraj bramkarz Mykoła Worosznow. W drugiej tercji gospodarze zaatakowali, ale teraz numerem jeden na tafli był z kolei bramkarz GKS-u Jacek Zając.

Katowiczanin skapitulował dopiero w ostatniej tercji. Ciągłe ataki Sanoka przyniosły wreszcie efekt w 48. min, kiedy celnym strzałem popisał się Artur Dżoń. Niedługo potem miejscowi grali w osłabieniu. GKS nie wykorzystał jednak szansy, co gorsza - stracił drugą bramkę. Wprawdzie Zając obronił strzał Macieja Mermera, ale za chwilę był bezradny wobec uderzenia Tomasza Demkowicza.