Sport w skrócie

Warcaby, gimnastyka sportowa

WARCABY

Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych (zawodnicy mają na partię po 20 minut) odbyły się w podwarszawskich Markach. Szczecinianie zdobyli dwa srebrne medale: Błażej Galant (Warcpol Szczecin) w kategorii do 16 lat, a Martyna Siwek (Admirał PCBEST Szczecin) wśród pań. Medal Martyny Siwek to jubileuszowy - 30. medal w imprezach seniorskich klubu WKS Admirał PCBEST Szczecin, który w tym roku obchodzi pięciolecie działalności.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Marta Pihan zajęła pierwsze miejsce w klasie mistrzowskiej podczas zawodów kontrolnych kadry seniorek i juniorek w Zabrzu w wieloboju. Równie dobrze poszło Magdalenie Subotowicz wśród juniorek młodszych, a na czwartym miejscu uplasowała się Marta Frąckiewicz (wszystkie Kusy Szczecin). Subotowicz zajęła też drugą lokatę w ćwiczeniach na poręczach oraz na równoważni.