Bijatyka w meczu Nova Trading/Kani z SMS Warszawa

Bijatyka między zawodniczkami, wstrząśnienie mózgu Anny Nijaki i 16-punktowa porażka - to efekt pojedynku koszykarek Nova Trading/Kani w Warszawie.
Początek bardzo ważnego dla torunianek spotkania zdecydowanie należał do gospodyń. W 6 min. gospodynie prowadziły już 15:8 dzięki czterem celnym rzutom za trzy punkty. Jednak skuteczna gra Agnieszki Saidowskiej i Jolanty Sowińskiej - Broczek spowodowała, że koszykarki z Torunia zaczęły odrabiać straty. Ta ostatnia przy ośmiu wykonywanych rzutów wolnych nie pomyliła się ani razu. Tuż przed zakończeniem kwarty Ewelina Zaniewska po indywidualnej akcji trafiła do kosza, a na tablicy świetlnej ponownie był remis 21:21.

W 14 min. torunianki po celnym rzucie za trzy punkty Sowińskiej - Broczek prowadziły 37:30. Kolejne minuty to nadal znakomita gra zawodniczek z grodu Kopernika. Uważna gra w obronie i bezbłędna w ataku spowodowała , że w 17 min. po trafieniu spod kosza Anny Nijaki torunianki wygrywały już 45:32. Finisz należał do warszawianek. Ostatnie trzy minuty tej kwarty wygrały aż 13:1 i zmniejszyły dystans do torunianek do zaledwie jednego "oczka". Wyrównana walka trwała jeszcze do 25 min kiedy gospodynie prowadziły 62:60. Wtedy to próbującą dynamicznego wejścia pod kosz rywalek Nijaki została brutalnie odepchnięta przez Barbarę Głocką. Torunianka upadając na parkiet z całym impetem uderzyła głową o parkiet. Chwilę później obie zawodniczki zaczęły się kopać! Zamrocznona Nijaki już po zdarzeniu nie pamiętała całej sytuacji. Doznała bowiem wstrząśnienia mózgu. Podopieczna Broczka została natychmiast odwieziona do szpitala. Mogła jednak wrócić z drużyną do Torunia.

Po incydencie torunianki wyraźnie straciły ochotę do walki. Obaj trenerzy zirytowani decyzjami sędziów otrzymali przewinienia techniczne a Głocka i Nijaki za kopnięcie rywalki nawet kary dyswalifikacji.

Wynik meczu

SMS WARSZAWA - NOVA TRADING/KANIA 102:86 (22:21, 25:28, 26:11, 29:26)

Nova Trading/Kania: Maksel 22, Sowińska - Broczek 21 (3), Saidowska 17, Zaniewska 6 (1), Czajkowska 3 oraz Januszek 9, Budzińska 3 (1), Grabowska 3, Nijaki 2, Hołownia

Pozostałe wyniki: AZS KK Jelenia Góra - Włókniarz Białystok 86:68, Duda/Gąsior Leszno - MUKS Poznań 84:68, Wisła II Kraków - Unia Swarzędz 57:69