Mecz prawdy siatkarzy Jadaru

Spotkanie Jadaru Radom z Gwardią Wrocław to szlagier kolejki i chyba najważniejsza konfrontacja radomian w sezonie
Ambicja, prestiż i mocniejsza pozycja w tabeli to trzy z wielu elementów, które w sobotnie popołudnie będą nakręcać siatkarzy obu zespołów. Stawka pojedynku jest duża. Najprawdopodobniej zespół, który wygra, znacznie zwiększy swoje szanse na udział w meczach barażowych o serię A z Górnikiem Radlin.

Po porażce Jadaru w Bielsku radomianom opadły nieco "skrzydła". Obecna sytuacja drużyny jest trudna, ale szanse na awans wciąż istnieją. Siatkarze mówią o nich jeszcze głośno, choć nie wiadomo, czy do końca w nie wierzą.

Do Radomia zespół Gwardii przyjeżdża dziś i oczywiście zamierza jutro udowodnić swoją wyższość. Z informacji, jakie napływają z wrocławskiej ekipy, wynika, że rywal zagra w hali MOSiR-u w najsilniejszym, choć nieco zmienionym w stosunku do poprzednich spotkań składzie. Na skrzydle zobaczymy ponownie Piotra Poskrobko, a na pozycji libero zagra Grzegorz Górnik.

Gwardziści nie są ostatnio w najwyższej formie. Słabsza dyspozycja nie przeszkadza im jednak odnosić kolejnych zwycięstw. W środę rozegrali mecz kontrolny z Pamapolem AZS-em Częstochowa. Przegrali 1:4, ale ten wynik świadczyć jedynie może o różnicy, jaka dzieli czołowe zespoły serii B i ekstraklasy.

Mecze prawdy mają to do siebie, że często usztywniają graczy. Niewykluczone, że to właśnie trema i odpowiedzialność za wynik mogą wpłynąć na poczynania radomskich siatkarzy. - Nie ukrywam, że po Bielsku dostrzegam w drużynie brak pozytywnej energii. Oczywiście boję się sobotniego meczu, ale jeśli zagramy mądrze taktycznie, będę spokojny o wynik - powiedział "Gazecie" trener Jadaru Jacek Skrok.

W ostatniej chwili z radomskiego klubu napłynęła jeszcze jedna bardzo ważna wiadomość. Otóż spotkanie z liderem rozgrywek Jokerem Piła, które pierwotnie miało być rozegrane 19 marca, zostało przełożone na 6 kwietnia.Pozostałe mecze 22. kolejki: Avia Świdnik - Moderator OSiR Hajnówka, SPS Zduńska Wola - Chemik Bydgoszcz, GTPS Gorzów Wlkp. - Joker Piła, AZS Opole - BBTS Bielsko-Biała, KPS Wołomin - Skra II Bełchatów, AZS Politechnika Śląska Gliwice - Orzeł Międzyrzecz

Dla Gazety

Sylwester Strzylak

sędzia siatkówki

Jadar powinien wygrać mecz z Gwardią Wrocław. Potencjał obu zespołów jest zbliżony, ale głównym atutem radomian powinna być gra przed własną publicznością. Oczywiście chciałbym, by w Radomiu znów była ekstraklasa, choć uważam, że niepotrzebnie działacze Jadaru zmienili plany, akcentując szybszą potrzebę osiągnięcia celu. Przed sezonem założenia były nieco inne. Ten zespół na pewno nie jest jeszcze przygotowany do gry w wyższej lidze.

wysł. jack