Abler mistrzem Halowej Ligi Piłkarskiej

Dopiero ostatnia seria spotkań rozstrzygnęła o podziale miejsc na podium. Tytuł obronili piłkarze Ablera.
Dzięki zwycięstwom, beniaminkowie I ligi BiurFol i Marwit zajęli drugą i trzecią pozycję. O tym, że ZE Toruń spadł do drugiej ligi zadecydował gorszy bilans spotkań ekipy ze Skarpą. Zwycięstwem nad faworyzowanym Borkowskim drużyna Petrosa zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.



Wyniki

I liga

Abler - Marwit 3:4, bramki: Przemysław Goździński, Dariusz Malec, Piotr Reszkowski - Karol Streich 2, Tomasz Borowicz, Maciej Broczek; Tacho - Copernicus 10:4, bramki: Marcin Mikołajewicz 3, Paweł Piotrowski 3, Sebastian Łoś 2, Bartosz Martyniuk, Michał Suchocki - Dariusz Chrząstek 2, Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński; Borkowski Chełmża - Petros 5:8, bramki: Robert Fornalik 3, Łukasz Brandt, Wojciech Wyka - Tomasz Wierzchowski 4, Grzegorz Dusza, Sławomir Chądzyński, Dariusz Kowalski, Jerzy Kulig; Towix - Skarpa 7:5, bramki: Marek Motyka 4, Andrzej Motyka 2, Przemysław Jankowski - Andrzej Śpiewak 2, Wiesław Borończyk, Zbigniew Raczkowski, Edward Ziółkowski; BiurFol - ZE Toruń 9:3, bramki: Sławomir Konury 2, Piotr Muraczewski 2, Radosław Olewiński 2, Michał Affelt, Przemysław Figielski, Piotr Zakrzewski - Jarosław Krzemień 2, Mariusz Magdziak



Tabela końcowa I ligi

1. Abler1840137-89
2. BiurFol183597-76
3. Marwit1834107-83
4. Tacho1831110-101
5. Borkowski1829118-93
6. Towix1828125-137
7. Petros182299-127
8. Copernicus1820110-143
9. Skarpa181175-90
10.ZE Toruń1811 58-97
spadek do II ligi - ZE Toruń, baraże o utrzymanie w I lidze Skarpa i Copernicus



Najskuteczniejsi

60 - Marek Motyka (Towix)

41 - Andrzej Wiwatowski (Copernicus)

39 - Dariusz Malec (Abler)

35 - Tomasz Wierzchowski (Petros)



II liga

Queenfryz - Nauczyciele 4:10, F.G. KOR - Auto Złomańczuk 8:8, Wrzosy - Meritum 7:9, J.G. Sport - Full Mocny 24:7, Sigma - Pomorek 10:4, w spotkaniu zaległym: F.G. KOR - Nauczyciele 7:6, bramki: Jarosław Fijałkiewicz 2, Jakub Klarkowski 2, Adam Samborski 2, Rafał Hartowicz - Arkadiusz Wandowicz 2, Tomasz Bieńkowski, Grzegorz Filipowicz, Andrzej Górecki, Jarosław Więckowski



Tabela końcowa II ligi

1. F.G. KOR1848140-71
2. Sigma1834108-78
3. Złomańczuk1833111-91
4. Meritum1832109-86
5. Nauczyciele1829113-111
6. J.G. Sport1823126-103
7. Queenfryz1823101-46
8. Wrzosy181469-112
9. Pomorek181395-128
10.Full Mocny18879-125
awans do I ligi - F.G. KOR, baraże o I ligę - Sigma i Auto Złomańczuk

spadek do III ligi - Full Mocny, baraże o utrzymanie w II lidze - Pomorek i Wrzosy



III liga

Torfarm - Neste A24 10:6, bramki: Krzysztof Najmowski 3, Jarosław Kaniuk 2, Bartosz Kochański 2, Piotr Sucharski, Grzegorz Stachurski, Dawid Trzeciak - Dawid Kłodawski 2, Grzegorz Mrowiński 2, Sylwester Sulski 2; Faber Consulting - Toruńskie Wodociągi 6:9, bramki: Adam Kiciński 3, Michał Czarnecki, Radosław Jaworski, Przemysław Moroz - Janusz Rajca 3, Jarosław Marczewski 2, Rafał Czeszewski, Mariusz Tuszyński, Krzysztof Zając, Jarosław Żmudziński; Partex - FB Fijałkowski 12:5, bramki: Krystian Maksoń 8, Przemysław Hartowicz, Marcin Krajewski, Jacek Lewicki, Rafał Schafer - Grzegorz Żmudziński 3, Adam Łącki, Paweł Malinowski; Opatrunki - Fenix/Real 5:6, bramki: Tomasz Sokół 3, Grzegorz Nadolecki 2 - Rafał Chinc 2, Mariusz Chyb 2, Andrzej Majewski, Tomasz Reiwer; Jordanki - EC Toruń 4:13, bramki: Jarosław Brzóskniewicz, Waldemar Kolankowski, Jacek Rezmer, Dariusz Szopiński - Krzysztof Skonecki 6, Tomasz Lubieński 2, Leszek Zalewski 2, Robert Malinowski, Maciej Wierzbowski, Waldemar Wierzbowski



Tabela końcowa III ligi

1. Fijałkowski1842143-87
2. Wodociągi1839136-114
3. Faber Consulting1836130-94
4. Fenix/Real1834139-106
5. Partex1825134-114
6. Jordanki1825127-137
7. Torfarm1822115-141
8. EC Toruń1821111-163
9. Opatrunki1815114-125
10.Neste A24186107-175
awans do II ligi - FB Fijałkowski, baraże o II ligę Toruńskie Wodociągi i Faber Consulting

spadek do III ligi - Neste A24, baraże o utrzymanie w II lidze - Opatrunki, EC Toruń



Najskuteczniejsi

48 - Rafał Chinc (Fenix/Real)

43 - Tomasz Sokół (Opatrunki)

41 - Krystian Maksoń (Partex)

40 - Krzysztof Skonecki (EC Toruń - tylko II runda)



IV liga*

O 13 miejsce: Flamhed - Trójka 6:5, bramki: Marcin Adach 4, Marek Laks, Jacek Ryszkowski - Marcin Smoliński 2, Tomasz Ciechomski, Przemysław Popławski, Sławomir Kęprowski; o 11 miejsce: Fabwel - Nord Partner 4:5, bramki: Krzysztof Krakowiak, Arkadiusz Pietrzak, Andrzej Gaik, Krzysztof Mikut - Kamil Janowicz 4, Jarosław Matuszak; o 9 miejsce: Stoczniowiec - Energetyka 6:9, bramki: Michał Wijatkowski 3, Marcin Mrówczyński 2, Krzysztof Januszewski - Dariusz Nowakowski 3, Łukasz Szydzik 2, Jacek Piotrowski 2, Krzysztof Fabiszewski, Sławomir Osial; o 7 miejsce: Zibkor FR - Tomex 10:3, bramki: Marcin Zielski 6, Andrzej Fliege 3, Sebastian Nejman - Przemysław Kaszuba 2, Grzegorz Jarosz; o 5 miejsce: ThyssenKrupp Energostal - PAK 10:3, bramki: Marcin Literski 4, Adam Kowalski 2, Przemysław Zygmont 2, Sławomir Jędrzejewski, Tomasz Orchowski - Krzysztof Czerwiński 2, dariusz Wiśniewski; o 3 miejsce: Multimer - Chełmża Team 7:5, bramki: Piotr Rosik 3, Sławomir Stankiewicz 2, Marcin Stankiewicz, Piotr Kwiatkowski - Marcin Kasprzykowski 2, Marcin Pancerz 2, Marcin Kotarski; o 1 miejsce: Cymerman Lipno - Anwil Włocławek 10:5, bramki: Marcin Barczak 4, Piotr Ostrowski 2, Maciej Serafin, Marcin Ostrowski, Radosław Cymerman, Paweł Uzarski - Rafał Reimer 2, Wiesław Pesta, Jarosław Chwiałkowski, Tomasz Bartczak

*awans do III ligi: Cymerman Lipno, baraże o II ligę - Anwil i Multimer



Najskuteczniejsi

69 - Tomasz Batczak (Anwil)

48 - Piotr Rosik (Multimer)

45 - Patryk Ziółkowski (Chełmża Team)



ZAPOWIEDZI MECZÓW

BARAŻE 13 marca, SP 31

EC Toruń - Multimer Kowalewo Pomorskie (g.10), Opatrunki - Anwil Włocławek (11), Wrzosy - Faber Consulting (12), Pomorek - Toruńskie Wodociągi (13), Copernicus - Auto Złomańczuk (14), Skarpa - Sigma (15)

TURNIEJ MISTRZÓW, 13 marca SP 31

Abler - Cymerman Lipno (16), F.G. KOR - FB Fijałkowski (17), mecz finałowy (18)