Wyniki I ogólnopolskiego turnieju karate kyokushin

Prawie czterystu widzów oglądało w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego walki w ogólnopolskim otwartym turnieju kyokushin. Karate gościło w Kazimierzy Wielkiej po raz pierwszy
- Mamy tu sporo utalentowanych zawodników. Chcieliśmy, żeby pokazali się przed własnymi kibicami - powiedział Zbigniew Karbul, współorganizator turnieju. Na zawody przyjechało pięćdziesięciu karateków z całej Polski. Finały były zacięte, a w trzech z nich trzeba było zarządzić dogrywkę. Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Marcina Wasia z Tarnowa, a za najlepszego technika uznany został Grzegorz Henzel z Jasła. Z zawodników z regionu najlepiej spisali się dwaj karatecy z Buska - Michał Bezak (waga do 75 kg) i Tomasz Czapla (do 80 kg). Obaj dotarli do finałów swoich kategorii, które przegrali jednak po wyrównanej walce. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Kargul (70 kg), a wśród pań ten sam wynik osiągnęła Anna Starzyńska (oboje z Kazimierzy). - Za rok znów będziemy organizować ten turniej, bo wszystkim zawodnikom się u nas podobało i obiecali, że znów przyjadą - dodał Karbul.

Dodatkową atrakcją był pokaz sztuk walk przygotowany przez Roberta Hornika.

NAJLEPSI ZAWODNICY ZAWODÓW

Kobiety - open: Angelina Pochroń (Tarnów). Mężczyźni - kategoria do 70 kg: Grzegorz Henzel (Jasło), 75 kg: Sylwester Ziomek (Tarnobrzeg), 80 kg: Marcin Waś (Tarnów), 85 kg: Łukasz Podstawski (Stalowa Wola), powyżej 85 kg: Marcin Biernacki (Warszawa)