Srebrny medal tenisistek Returnu w mistrzostwach Polski młodziczek

Drugie miejsce podczas drużynowych mistrzostw Polski młodziczek wywalczyły w Chorzowie zawodniczki Returnu Radom. Lepsze okazały się tylko gospodynie z ChTT Chorzów

W zawodach wystartowały cztery najlepsze zespoły w kraju w kategorii wiekowej do 14 lat. W meczu otwarcia tenisistki Returnu spotkały się ze swoimi rówieśniczkami z Tiebreaku Warszawa. Najpierw radomski debel - Weronika Domagała, Hanna Kotas - pokonał rywalki Urszulę Kołodziejczak i Elżbietę Kowalczyk 6:1, 6:2. W pierwszym singlu Karolina Wędzonka uległa Urszuli Kołodziejczak 4:6, 3:6 i o wszystkim decydował mecz Weroniki Domagały z Elżbietą Kowalczyk. Radomianka wygrała go 6:1, 6:4 i Return awansował do finału.

W walce o złoto nasze zawodniczki nie dały już rady chorzowiankom, przegrywając 1:2. Jedyny punkt dla Returnu zdobyła niezawodna Weronika Domagała, pokonując Sandrę Zaniewską 6:0, 6:2. Debel - Domagała, Kotas - przegrał z parą Zaniewska, Paula Kania 4:6, 2:6, a w singlu Wędzonka uległa Kani 4:6, 2:6.

- Początek roku mamy niezwykle udany, bo z każdej niemal imprezy rangi mistrzostw Polski wracamy z medalem - cieszy się prezes Returnu Jan Błaszczyk. - To zasługa zawodników, ale chciałbym podkreślić ogromny wkład w sukces naszego trenera Volodymyra Varenytsy.

LICZBA RETURNU

8

tyle medali mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy tego klubu w ciągu dwóch miesięcy tego roku. Na dorobek ten składają się cztery medale złote, trzy srebrne i jeden brązowy