Piłkarze Akademii Słowa w ćwierćfinale Pucharu Polski w futsalu

FUTSAL

PIŁKARZE AKADEMII SŁOWA POZNAŃ AWANSOWALI do ćwierćfinałów Pucharu Polski w halowej piłce nożnej. Poznaniacy zagrali w turnieju 1/8 finału w Chorzowie. Poznaniacy zremisowali z gospodarzem Cleareksem 1:1 (0:0) i Jango Mysłowice 3:3 (1:1), a na koniec wygrali z P.A. Nova Eurogames Gliwice 7:1 (3:0). Poznańscy piłkarze zajęli drugie miejsce, premiowane awansem.

Poza Akademią Słowa, z trzech innych rozegranych turniejów awans uzyskały: Radan Gliwice, Marioss Opole, Holiday Chojnice, Kupczyk Kraków, Clearex Chorzów, Baustal Kraków i Rekord Bielsko Biała. Tytułu broni chorzowski Clearex. Dwa turnieje ćwierćfinałowe zaplanowano na 10 kwietnia. 1 maja rozegrane zostaną półfinały, a dwa tygodnie później - finał.

TENIS ZIEMNY

NAFTA ZIELONA GÓRA ZDOBYŁA drużynowe mistrzostwo Polski skrzatek (do lat 12) podczas zawodów rozegranych na kortach Warty w Poznaniu. W turnieju zagrały również: Warta Poznań, ChTT Chorzów i Deski Warszawa. Tenisistki Warty zaprzepaściły szansę na zdobycie tytułu po porażce z ChTT Chorzów 1:2. Punkt dla Warty w tym spotkaniu zdobyła Patrycja Szymkowiak, która pokonała Alicję Banaszewską 6:1, 7:5. W drugim półfinale Nafta Zielona Góra wygrała 2:1 z Deskami Warszawa. Zawodniczki z Zielonej Góry zwyciężyły w finale chorzowianki 2:1, a w spotkaniu o brązowy medal Warta wygrała z tenisistkami z Warszawy także 3:0. Punkty dla poznańskiego zespołu zdobyły: Szymkowiak, Katarzyna Nowak oraz debel Nowak/Szymkowiak.

ZŁOTY MEDAL drużynowych halowych mistrzostw Polski kadetek wywalczyły tenisistki AZS Poznań. W półfinale poznanianki pokonały Witten Gdańsk 3:0, a w finale w identycznym stosunku Arkę Gdynia. W AZS grały Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska. Trenerką drużyny jest Urszula Dota. Brązowy medal przypadł tenisistkom poznańskiego Grunwaldu. Impreza obyła się w Poznaniu.

SREBRNY MEDAL drużynowych mistrzostw Polski kadetów (do lat 16) zdobyli tenisiści Warty Poznań podczas turnieju rozegranego w Gdyni. W półfinale poznaniacy w składzie: Hubert Gąsiorek i Tomasz Gruchała pokonali ChTT Chorzów, ale w finale ulegli gospodarzom z Arki Gdynia. Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa AZS Poznań. - Jest to jedno z największych osiągnięć młodzieżowców Warty w ponad 90-letniej historii klubu.

SREBRNY MEDAL 10. halowych mistrzostw Polski w tenisie na wózkach zdobył w Drzonkowie Albin Batycki ze Spartakusa Koźmin Wlkp. W finale przegrał 0:6, 1:6 z Tadeuszem Kruszelnickim z SKS Konstancin Jeziorna. Batycki zdobył też drugi srebrny medal w deblu w parze z Jerzym Kulikiem z IKT Płock. Czwarte miejsce w mistrzostwach zajęła inna reprezentantka koźmińskiego Spartakusa Katarzyna Wojcieszak.

ZAPASY

BARDZO DOBRZE SPISALI SIĘ zapaśnicy Grunwaldu Poznań w rozegranych w Brzegu Dolnym zawodach Poland Open w stylu wolnym. Srebro w wadze do 84 kg zdobył Radosław Horbik, a brąz - Radosław Siejak. Drugi w rywalizacji w wadze do 120 kg był reprezentant Polski z Grunwaldu Radosław Jankowski, a trzeci - Dawid Lewicki.