Radom ma najlepszych młodych tenisistów w Polsce

W jakim mieście grają najlepsi młodzi tenisiści w Polsce? W Radomiu. W drużynowych mistrzostwach kraju chłopców do lat 12 po złoty medal sięgnęli reprezentanci Returnu, a po srebrny - Radomskiego Towarzystwa Tenisowego
W Pasymiu koło Olsztyna wyznaczyły sobie miejsce zmagań cztery najlepsze zespoły skrzatów w Polsce. W pierwszej parze Return Radom zmierzył się z Budowlanymi Olsztyn, w drugiej RKT Radom spotkał się z Olimpią Poznań.

Chłopcy z Returnu nie pozostawili rywalom najmniejszych złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Na początek Michał Jasiński i Tomasz Moczek rozgromili w deblu Wojciecha Jacyszyna i Michała Pietrzaka 6:1, 6:0. Seta nie stracili także w grach pojedynczych. Jasiński pokonał Pietrzaka 6:1, 7:5, a Moczek wypunktował Jacyszyna 6:2, 6:3.

RKT wygrał z Olimpią Poznań 2:1. W grze podwójnej Rafał Kowalski i Jan Horodecki zwyciężyli Jakuba Gewerta i Aleksandra Kaczmarka 7:6, 6:1. Decydujący o awansie do finału punkt zdobył Kowalski, pokonując Kaczmarka 6:1, 6:1. Niczego nie mogła już zmienić porażka Amadeusza Koziarskiego z Gewertem 4:6, 5:7.

W bratobójczym pojedynku finałowym górą byli chłopcy z Returnu. W deblu Jasiński i Moczek wygrali z Kowalskim i Maciejem Kiragą 6:4, 6:3. Natomiast w singlach Jasiński pokonał Kowalskiego 7:6, 6:2, a Moczek Kiragę 6:4, 6:3. Trenerem zwycięskiego zespołu jest Volodymyr Verenytsya (zresztą Kowalski i Horodecki z RKT też stawiali u niego pierwsze tenisowe kroki).

- Wśród chłopców radomski zespół po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrzów Polski - z dumą mówi prezes Returnu Jan Błaszczyk. - Nasz triumf nie podlegał zresztą dyskusji. Warto dodać, że Michał Jasiński i Tomasz Moczek zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego.

Młodzi tenisiści Returnu dobrze zaprezentowali się także na turnieju w Pabianicach poprzedzającym mistrzostwa Polski. I Jasiński, i Moczek dotarli do półfinału. Jasiński pokonał kolejno: Jana Horodeckiego (RKT Radom) 6:3, 6:1, Macieja Paradę (PKT Pabianice) 6:1, 6:0 i Macieja Braciszewicza (KKT Wrocław) 6:3, 4:6, 6:2, a uległ Michałowi Koniecznemu (Olimpia Poznań) 5:7, 3:6. Moczek wygrał z Dominikiem Wiśniewskim (Groclin Grodzisk Wielkopolski) 3:6, 6:0, 6:1, Michałem Kuźnickim (MKT Łódź) 6:0, 6:0 i Amadeuszem Koziarskim (RKT Radom) 6:1, 6:1, a przegrał z Mikołajem Jędruszczakiem (TTT Real Toruń) 1:6, 1:6.

W deblu Jasiński w parze z Koniecznym był już najlepszy. Radomsko-poznańska para pokonała Mateusza Kubacha i Michała Pietrzaka (obaj Budowlani Olsztyn) 6:4, 6:3.

W rywalizacji dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła w deblu Katarzyna Irzmańska z Returnu. Wspólnie z Patrycją Szymkowiak (Warta Poznań), okazała się lepsza od duetu: Katarzyna Cerbińska, Alicja Wilczyńska (obie Nafta Zielona Góra), wygrywając w trzech setach 5:7, 6:4, 6:4.