Miejska Liga Piłki Halowej w Pionkach

Ostatni akord Miejskiej Ligi Piłki Halowej w Pionkach wyłonił najlepszą drużynę kilkumiesięcznych zmagań. Tytuł mistrzowski wywalczyli Mocni Full

Jak co roku podczas finałowych zmagań hala w Pionkach pękała w szwach. Nadkomplet publiczności nawet przez moment nie mógł narzekać jednak na brak emocji. Kibice obejrzeli "kawałek" niezłego futbolu, ale najważniejsze jest to, że wspaniale się bawili.

Pierwsi na boisko wyszły ekipy rady miasta w Pionkach i All Stars Proch Pionki. Gole sypały się niczym z rogu obfitości, a w regulaminowym czasie gry padł remis 6:6 (wszystkie bramki dla rady miasta zdobył organizator ligi i radny w jednej osobie - Łukasz Śmietanka). W karnych lepsi okazali się pionkowscy rajcy.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły: Drink Tim II i FC Talibans. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego gwizdka sędziego, a zwycięsko wyszli z niej gracze Drink Tim III. Co prawda na gola Michała Wrochny, celnym trafieniem odpowiedział Piotr Szczepański, ale jeden z zawodników FC Talibans wpakował też piłkę do własnej bramki.

W długo oczekiwanym finale, Mocni Full udowodnili Brygadzie RR, że to właśnie im należy się zwycięstwo. Po wyrównanym początku, zdobyli w końcówce pierwszej połowie trzy gole w ciągu niespełna dwóch minut, wygrywając ostatecznie 4:1.

Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Marcina Skrzeka z FC Talibans. Jemu przypadła również korona króla strzelców. Najlepszym bramkarzem został natomiast Artur Rybak z zespołu Mocni Full. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna Mobil Open Gate.

Patronat prasowy nad ligą sprawuje "Gazeta Wyborcza".

Mocni Full: Mariusz Wziątek, Kamil Kosior, Dariusz Dębski, Sebastian Ziemka, Konrad Miękus, Daniel Wiącek, Marcin Chmielewski, Artur Rybak, Sebastian Woźniak.