Zwycięstwo piłkarzy ręcznych SSBO Białystok z TS Siemiatycze

Piłkarze ręczni SSBO Białystok w spacerowym tempie pokonali u siebie TS Siemiatycze 27:19 na inaugurację trzeciej rundy rozgrywek. Wygrana mogła być większa, ale białostoczanie nie forsowali tempa w drugiej połowie
W pierwszej części mecz przypominał starcie Dawida z Goliatem, a wszelkie ataki siemiatyckiej drużyny - złożonej wyłącznie z młodych zawodników - rozbijały się o szczelny mur białostockich obrońców. Po kilku szybkich akcjach gospodarze prowadzili 6:1, a następnie skupili się na ataku pozycyjnym. Z czasem coraz lepiej radzili sobie siemiatyczanie, niwelując stratę do trzech bramek (6:9). Gdy wydawało się, że gra się wyrówna, SSBO pokazał, na co go naprawdę stać. Uszczelnił obronę i seriami trafiał do bramki gości. Klasą dla siebie był Maciej Ginter, który z prawego skrzydła zdobył sześć bramek. Nie pomagały żadne lamenty trenera siemiatyczan Norberta Marksa, który miał sporo zastrzeżeń do gry podopiecznych. Gospodarze zdominowali grę i na przerwę schodzili, prowadząc 16:6.

W drugiej połowie przebieg gry nie zmienił się. Białostoczanie grali z dużą swobodą i powiększyli przewagę do 14 bramek (20:6), lecz później jakby spoczęli na laurach. Nie forsowali tempa, co natychmiast wykorzystali goście, rzucając pięć bramek z rzędu. Gra nabrała rumieńców. Stała się wyrównana, ale przez to ciekawsza dla kibiców. Jednak nic nie mogło odebrać zwycięstwa gospodarzom, którzy wygrali spotkanie 27:19.

- Nonszalancja w drugiej połowie kosztowała nas sporo bramek - wyjaśnia Ginter, który z dorobkiem dziewięciu bramek był najskuteczniejszym piłkarzem SSBO. - Zabrakło nam koncentracji, a poza tym znacznie młodsi rywale byli bardziej wybiegani, co miało znaczenie w samej końcówce spotkania.

Kolejne spotkania trzecioligowe podlascy szczypiorniści rozegrają w weekend.

SSBO BIAŁYSTOK - TS SIEMIATYCZE 27:19 (16:6)

SSBO: M. Dziekoński (Kiedysz) - Ginter 9, Bobowski 3, Ołdakowski 3, Borsuk 5, Lange 2, E. Dziekoński 3 oraz Łupiński 2, Nocny 0, Krasewicz 0.

TS: Filipiak - Derewońko 7, Klepacki 4, Sadowski 3, Czeberkus 1, Kadej 1, Mieszkowski 0 oraz Zyskowski 3, Kamieński 0, Ptaszyński 0, Kożuchowski 0, Mikulski 0.

Wyniki innego spotkania: Arcus Radzymin - AZS Uniwersytet Warszawski 25:31.