Edyta Pura wicemistrzynią Polski w biegu przełajowym

Edyta Pura z WiR Łopuszno zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w biegu przełajowym na 2 km juniorek w Policach. Nie zdołał obronić mistrzowskiego tytułu na 10 km seniorów Rafał Wójcik z KKL Kielce.
Edyta Pura, która przed kilkoma tygodniami została wicemistrzynią kraju juniorek na 400 m w hali, powtórzyła sukces na dystansie pięciokrotnie dłuższym. Złoty medal przegrała z Magdaleną Deptułą z Piasta Gliwice o ułamki sekundy. Bardzo dobrze w tym biegu spisała się też Weronika Dudzic z Juventy Starachowice - zajęła szóste miejsce.

Nie udał się debiut w barwach KKL Kielce Rafałowi Wójcikowi, który bronił tytułu mistrzowskiego sprzed roku na 10 km seniorów. - Trasa bardzo mi odpowiadała, wydawało mi się, że mam szansę. Dało się jednak we znaki przeziębienie, którego nabawiłem się kilka dni przed startem - mówił po biegu. Zajął w nim ostatecznie dopiero ósme miejsce. Zwyciężył z czasem o prawie minutę lepszym Jakub Czaja z SKLA Sopot. Wójcik przegrał też zdecydowanie m.in. z piątym na mecie dawnym kolegą klubowym z Granatu i STS Skarżysko Arturem Osmanem, reprezentującym teraz Ekspres Katowice. - Latem wezmę rewanż - zapowiedział.

Z pozostałych świętokrzyskich biegaczy w walce o czołowe miejsca liczyła się też Anna Kądziela z Ostrowii - 12. na 4 km seniorek. W punktacji wojewódzkiej mistrzostw Polski juniorów nasze województwo zajęło dobre 10. miejsce.

Pozostałe wyniki świętokrzyskich biegaczy: 4 km seniorek - 17. Agata Dróżdż, Juventa Marbo Starachowice, 20. Agnieszka Morawska, STS Skarżysko; 4 km juniorek - 18. Maria Pytel, Juventa Marbo, 47. Anna Janusz, Delfin Połaniec; 6 km juniorów - 22. Miłosz Cedro, STS, 23. Kamil Przeździk, Maraton Kielce, 24. Krzysztof Dziarmaga, KKL Kielce, 3 km juniorów - 27. Dawid Kubiec, Juventa Marbo; 2 km juniorek - 31. Kamila Perz, WiR Łopuszno.