Złoto Anny Smykowskiej, brąz Kingi Stefańskiej

TENIS STOŁOWY. MP seniorów. Dwa medale zdobyły pingpongistki KTS Tarnobrzeg w 73. Indywidualnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gdańsku. Anna Smykowska w parze z wrocławianką Darią Łuczakowską wywalczyła złoty krążek w grze podwójnej, a po brąz w singlu sięgnęła Kinga Stefańska.
Przez trzy dni w hali Polskiego Związku Tenisa Stołowego o medale rywalizowało niemal 100 zawodniczek i zawodników. Obok Smykowskiej i Stefańskiej Podkarpacie reprezentowała jeszcze Monika Pietkiewicz z KTS Tarnobrzeg oraz Izabela Kordyś (KKTS Krosno) i Tomasz Klag (Politechnika Rzeszów).

Świetny występ zanotowała zwłaszcza Smykowska, która razem z zawodniczką AZS AE Wrocław Darią Łuczakowską pozostawiła w pokonanym polu wszystkie pary deblowe i sięgnęła po tytuł mistrzowski. Sukces wychowanki MRKS Gdańsk jest tym większy, że na co dzień nie ma ona możliwości rywalizacji z najlepszymi tenisistkami, gdyż klubowy trener nie widzi jej w składzie KTS-u. - Jestem naprawdę zadowolona ze swojej gry na mistrzostwach. Przez ostatnie miesiące dzięki pomocy miejscowych działaczy ciężko trenowałam w Gdańsku i to przyniosło efekt - cieszyła się Ania.

W drodze do finału tarnobrzesko-wrocławska para pokonała między innymi Monikę Pietkiewicz (KTS Tarnobrzeg) grającą z Katarzyną Gieryń (GLKS Nadarzyn).

Natomiast w decydującym o mistrzostwie spotkaniu nie dała żadnych szans deblowi Xu Jie (AZS Częstochowa)/Marta Smętek (GLKS Nadarzyn) wygrywając 3:0. - Świetnie uzupełniałyśmy z Darią przy stole. Bardzo pomagała nam gdańska publiczność i celne wskazówki mojej trenerki Darii Dzierbickiej, która prowadziła nas w każdym meczu - podkreśla popularna "Smykosia".

W singlu reprezentantka KTS-u nie zdołała awansować do najlepszej czwórki mistrzostw, gdyż na jej drodze stanęła legitymująca się polskim paszportem Xu Jie, późniejsza mistrzyni Polski. - Gdybym trafiła na inną zawodniczkę to byłaby szansa na lepsze miejsce, ale Chinka była zdecydowanie poza zasięgiem - komentowała Smykowska.

Do czołowej czwórki mistrzostw weszła za to inna zawodniczka z Tarnobrzega Kinga Stefańska. Wygrywając ćwierćfinale z Darią Łuczakowską zapewniła sobie brązowy medal. Prowadzona przez Zbigniewa Nęcka zawodniczka w grze o finał uległa tenisistce AZS Częstochowa Paulinie Narkiewicz.

Trzecia z tarnobrzeżanek Monika Pietkiewicz zakończyła mistrzostwa na miejscu 9-16.

Żadnej roli w mistrzostwach nie odegrali występujący na co dzień w pierwszoligowych klubach z Podkarpacia Izabela Kordyś i Tomasz Klag, którzy odpadli już w pierwszych swoich meczach.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Lucjan Błaszczyk, a wśród kobiet triumfowała Xu Jie.

Wyniki zawodniczek KTS Tarnobrzeg:

Anna Smykowska

Singiel: Magda Długołęcka (Jedynka Łódź) 4:0, Marta Gołota (Bronowianka Kraków) 4:1, Xu Jie (AZS Częstochowa) 0:4.

Debel (z Darią Łuczakowską): Smelkowska/Walna (Stella Gniezno) 3:0, Pietkiewicz (KTS)/Gieryń (LUKS Orneta) 3:0, Szymańska (Rafaello Kazimierza Wlk.)/Gumula (Bronowianka) 3:1, Xu Jie (AZS Cz.)/Smętek (GLKS) 3:0.

Kinga Stefańska

Singiel: Weronika Walna (Stella Gniezno) 4:1, Katarzyna Gieryń (LUKS) 4:0, Daria Łuczakowska (AZS AE) 4:1, Paulina Narkiewicz (AZS Częstochowa) 2:4.

Monika Pietkiewicz

Singiel: Kamila Maruszczak (Sygnał Lublin) 4:0, M onika Perzyna (GLKS Nadarzyn) 4:1, Xu Jie (AZS Cz.) 2:4.

Debel (z Katarzyną Gieryń):

Grzybowska (Pogoń Siedlce)/Szczerkowska (GLKS Nadarzyn) 3:1, Górowska/Piłka (Bronowianka) 3:1, Łuczakowska/Smykowska 0:3.