Play-off w hokejowej I lidze: awans Zagłębia

Zagłębie Sosnowiec pokonało po raz trzeci Naprzód Janów i czeka na rywala, z którym zagra o awans do ekstraligi

Sosnowiczanie szybko uporali się z Naprzodem. Wczoraj pokonali zespół z dzielnicy Katowic po raz trzeci. - Widać, że drużyna z każdym spotkaniem się rozkręca, ale to na pewno nie jest jeszcze szczyt naszych możliwości - podkreśla Adam Bernat, prezes klubu.

Hokeiści Zagłębia zadedykowali zwycięstwo prezydentowi Sosnowca Kazimierzowi Górskiemu, który wczoraj miał imieniny. - Bez pomocy miasta Zagłębia pewnie już by nie było - podkreśla Bernat. W drużynie z Sosnowca pierwszy raz po dłuższej przerwie zagrali Paweł Jasicki i Marek Cholewa. Najlepszy na lodzie był Tobiasz Bernat, który strzelił dwie bramki. Napastnik Zagłębia przygotowywał się do meczu... w łóżku, gdzie przez dwa dni zmagał się z przeziębieniem.

Finałowego rywala dla Zagłębia wyłoni rywalizacja pomiędzy Polonią Bytom i KTH Krynica. Na razie bliżej sukcesu są kryniczanie, którzy po trzech meczach prowadzą 2:1. Wczoraj KTH wygrało pewnie 6:3. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji. Gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze najpierw 5 na 3, a potem 5 na 4 i w ciągu niespełna trzech minut strzelili trzy bramki. Kolejny mecz tych drużyn w niedzielę w Bytomiu.

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Bramki: 1:0 Bernat (11.), 2:0 Ł. Podsiadło ( 28.), 3:0 Bernat (35.), 4:0 Jasicki (40.), 4:1 Węgrzyn (53.).

Stan rywalizacji: 3:0 dla Zagłębia, które awansowało do finału

KTH Krynica - Polonia Bytom 7:3 (0:0, 2:1, 5:2)

Bramki: 1:0 D.Kruczek (7.), 1:1 Puzio (8.), 2:1 Dubel (39.), 3:1 P. Kruczek (44.), 4:1 Galant (44.), 5:1 Macierz (45.).

5:2 Banaszczak (46.), 6:2 Galant (51.), 6:3 Mandla (58.), 7:3 P. Kruczek (60.).

Stan rywalizacji: 2:1 dla KTH (gra się do trzech zwycięstw).