Odra Wodzisław przegrała 2:3 sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Odra Wodzisław przegrała wczoraj w Siemianowicach sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:3. Pierwszy mecz w Polsce rozegrał obrońca Goran Popov, który występował już w Odrze na zgrupowaniu w Turcji. Popov został wypożyczony z AEK Ateny. Macedończyk w czwartek przyleciał do Wodzisławia prosto z Aten i gra przy minusowej temperaturze sprawiała mu wyraźne kłopoty. W bielskiej drużynie zadebiutował Kameruńczyk Francois Endene Elokan. Atletycznie zbudowany napastnik w ostatnich minutach meczu odebrał piłkę Wojciechowi Myszorowi i strzałem z ostrego kąta zaskoczył bramkarza. - Kameruńczyk bardzo sprytnie się zachował. Powinien być wzmocnieniem naszego zespołu - cieszył się Jan Żurek, trener Podbeskidzia. Słabe spotkanie rozegrał w Odrze pozyskany z Amiki Wronki obrońca Michał Stasiak, po jego faulu na Hubercie Jarominie sędzia podyktował rzut karny

Dwie bramki zdobył wczoraj Marek Kubisz. Jedna z nich była samobójcza. Na 5 minut przed końcem gry po strzale Wojciecha Rączki pomocnik Odry tak niefortunnie wybił piłkę, że znalazła się ona w siatce.

ODRA WODZISŁAW2 (1)
PODBESKIDZIE3 (1)
Bramki: Kubisz (43.), Ziarkowski (79.) - Pater (25. karny), Kubisz (85., samobójcza), Elokan (89.).

Odra: Sabela - Grzyb, Malinowski, Dymkowski, Stasiak, Myszor (46. Popov), Masłowski (46. Woś), Kubisz, Muszalik (46. Zganiacz), Rocki - Ziarkowski (70. Myszor).

Podbeskidzie: Matuszek (46. Merda) - Radler, Zięba, Księżyc, Prokop (46. Bujok) - Pater (46. Dubicki), Koman, Kompała (46. Makuch), Jaromin (77. Rączka) - Andraszak (46. Rozmus), Błasiak (46. Elokan).