Henry: Kara dla Aragonesa jest kuriozalna

Francuski piłkarz Thierry Henry nazwał kuriozalną karę, jaką nałożyła na Luisa Aragonesa Hiszpańska Federacja Piłkarska. Trener reprezentacji Hiszpanii zapłaci 3000 euro za to, że nazwał napastnika Arsenalu Londyn ?czarnym gównem?.
Do zdarzenia doszło w październiku, gdy Aragones, rozmawiając na treningu kadry z kolegą Henry'ego z klubu Jose Antonio Reyesem, powiedział: "Jesteś lepszy niż to czarne gówno".

- Ukaranie Reyesa taką sumą jest zupełnie kuriozalne - powiedział Henry dziennikowi "The Sun". - Hiszpańska federacja dała dowód, że za nic ma przejawy rasizmu w futbolu. Dotyczy to także kar dla hiszpańskich klubów, które za rasistowskie zachowania kibiców płacą po kilkaset euro.

Hiszpańska federacja, karząc selekcjonera, oświadczyła, że Aragones nie złamał żadnych przepisów antyrasistowskich i nie uważa trenera kadry za rasistę.

Według Henry'ego sprawą powinna się zająć Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA).

- FIFA powinna zbadać tę sprawę i ukarać Aragonesa w odpowiedni sposób. Musi zwrócić także uwagę hiszpańskiej federacji, aby nie lekceważyła tego problemu - stwierdził Henry.

Aragones, po fali krytyki, przeprosił publicznie za swoje zachowanie wobec Henry'ego. Trener stwierdził, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i źle przetłumaczone.

- Użyłem wyrażenia "czarne gówno", aby w ten sposób zmotywować Reyesa do lepszej gry - broni się Aragones.