HOKEJ NA LODZIE. OOM

W drugim pojedynku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży hokeiści MKH Sanok pokonali Orlika Opole. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Jerzego Hućko w końcówce meczu strzelił Marcin Biały

Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 45 sekundzie gry objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Mołonia. Pół minuty później do wyrównania doprowadził Paweł Dronia, a w 13. minucie zespół Orlika zdobył drugą bramkę autorstwa Tomasza Sznotali.

Na początku drugiej odsłony do wyrównania doprowadził Marek Strzyżowski, jednak w 33. min opolanie ponownie wyszli na prowadzenie, gdy Łukasza Gładysza pokonał Tomasz Twardy. W ostatniej tercji sanoczanie nie mając nic do stracenia ruszyli do zdecydowanych ataków. Najpierw w 50. minucie wyrównującą bramkę zdobył Adrian Maciejko, a zwycięstwo drużynie MKH zapewnił na cztery minuty przed końcową syreną Marcin Biały.

Tercje: 1:2, 1:1, 2:0

Bramki: 1:0 Mołoń - Strzyżowski - P. Wojtas (1.), 1:1 Dronia - Stopiński (2.), 1:2 Sznotala - Szydło (13.), 2:2 Strzyżowski - Smyczyński (22.), 2:3 Twardy - Wacławczyk (33), 3:3 Maciejko - Michał Ambicki (50.), 4:3 Biały - Strzyżowski (55.).

MKH: Gładysz - Rudnicki, Lerch; D. Wojtas, Wołoszczak; Czapor, Ł. Królicki - Mołoń, Strzyżowski, P. Wojtas; Smyczyński, Padiasek, Sobczyk; Maciejko, Michał Ambicki, Biały oraz Ochała, Drwię ga.

Orlik: Nobis - Pawlak, Chodysz; Dronia, Dąbrowski; Radomski, Stopiński oraz Głaz - Sznotala, Wacławczyk, Kosidło; Korzeniowski, Szydło, Twardy; Maciejczyk, Kwilecki, Gajdan.

W pozostałych meczach:

Gr. A:

STOCZNIOWIEC GDAŃSK - KTH KM MOSiR KRYNICA 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).

Tabela gr. A:

Gr. B:

NAPRZÓD JANÓW - MMKS PODHALE NOWY TARG 5:4 (2:3, 1:0, 2:1), DAMIS WARSZAWA - UNIA OŚWIĘCIM 5:4 po dogr. (0:2, 2:0, 2:2, 1:0).