Rusza 15. edycja amatorskiej ligi siatkarzy

Po dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy zagra w 15. edycji amatorskiej ligi siatkarzy. Tytułu broni po raz kolejny Rosabud, ale teraz będzie miał nowych i silnych konkurentów.
Rozgrywki podobnie jak w latach poprzednich prowadzone będą w dwóch rundach wiosna, jesień 2005, systemem każdy z każdym. Zespoły zagrają do dwóch wygranych setów. Przy remisie o zwycięstwie zadecyduje partia trzecia, rozgrywana do 15. W obu ligach obowiązywać będą te same zasady.

Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Rosabud. Zespół Romana Saczywki był silny, a po spektakularnych wzmocnieniach jego wartość wzrosła jeszcze bardziej. Oprócz Andrzeja Skorupy, Pawła Fijałkowskiego i Dariusza Fryszkowskiego w barwach drużyny zobaczymy ponadto Jacka Skroka i Pawła Słomkę.

Niezwykle mocny w tym roku będzie trzeci zespół poprzedniej edycji - Nissan. Jeśli potwierdzą się zapowiedzi, w drużynie tej zobaczymy kolejnych, byłych pierwszoligowców - Wojciech Stępnia i Artura Maroszka.

Kosmetyczne zmiany zapowiada natomiast w Dominie Jastrząb kapitan Maciej Wanat. Skład uzupełniony został o zawodnika Politechniki Bartłomieja Karpińskiego. Inny kadrowo w tym sezonie będzie Grafix. Sponsor Jerzy Machajski uznał, że zespół należy nieco "przewietrzyć". Oby tylko mieszanka rutyny z młodością nie okazała się zbyt wybuchowa.

Skąpe informacje z innych ekip nie pozwalają ocenić dziś ich możliwości. Walkę o play-off zapowiedział m.in. Mirosław Ziętkowski. Meritum z Robertem Grzanką na pewno nie będzie dostarczycielem punktów. Skład I ligi uzupełnią ponadto: Politechnika, Specbet, KS Jadar I oraz beniaminek PTS Pionki. To najmłodszy i chyba najmniej obliczalny zespół ligi.

W grupie drugoligowców trudno obecnie wskazać faworyta, ale i na tym poziomie rywalizacji z pewnością nie zabraknie emocji.

Zawody odbywać się będą w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. 25 Czerwca 66 (wejście od ul. Młynarskiej). Spotkania poprowadzi znany radomski arbiter - Roman Fomin.

Podobnie jak w latach poprzednich "Gazeta" informować będzie o rozgrywkach i wszystkim tym, co dzieje się wokół ligi. Organizatorem rozgrywek jest RTKKF Radom.W PIERWSZEJ KOLEJCE ZAGRAJĄ:

5 marca: Leśniczówka - Jan-Mar (godz. 9), Nissan - KS Jadar I (godz. 9.50), Temida - KS Jadar II (godz. 10.40), PTS Pionki - Meritum (godz. 11.30), Klub Kibica - AG Centrum (godz. 12.20), Specbet - Domino (godz. 13.10), Rosa-Inwest - LO Białobrzegi godz. 14.00), Politechnika - Grafix (godz. 14.50).