Wyniki ćwierćfinałów mistrzostw Polski w siatkówce:

Żadnejze świętokrzyskich drużyn nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek i juniorów w siatkówce
Najbliżej awansu do dalszej fazy rozgrywek byli chłopcy z STS Skarżysko. Na turnieju w Bełchatowie pokonali drużynę o uroczej nazwie Dobry Wynik Kraków 3:2 i do awansu potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa. Byli tego bardzo blisko, bo w meczu z Orkanem Nisko w setach 2:0, ale przegrali po tie-breaku 14:16. Awans wywalczyli krakowianie i miejscowa Skra.

Bliskie awansu były również siatkarki z Ostrowca, które były gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego. Najpierw pokonały MKS Krzeszowice, a w decydującym o awansie meczu z ŁKS Łódź AZS wygrały pierwszego seta. Niestety, szyki ostrowczankom pokrzyżowała groźna kontuzja Dominiki Smykiel. Liderka zespołu, występująca również w pierwszoligowej drużynie AZS, nie pojawiła się już na parkiecie. To osłabiło siłę uderzeniową akademiczek, które przegrały trzy kolejne partie. Awans oprócz łodzianek wywalczył UMKS Łańcut.

Dziewczętom z UMKS Busko Zdrój nie udało się wygrać ani jednego meczu. Na turnieju w Andrychowie ugrały tylko jednego seta w meczu z miejscowym Beskidem (1:3).

Wyniki

Turniej w Ostrowcu: AZS Ostrowiec - MKS Krzeszowice 3:0, AZS - UMKS Łańcut 0:3, AZS - ŁKS Łódź 1:3

Turniej w Bełchatowie: STS Skarżysko - Orkan Nisko 2:3, STS - Dobry Wynik Kraków 3:2, STS - Skra Bełchatów 0:3

Turniej w Andrychowie: UMKS Busko Zdrój - Beskid Andrychów 1:3, UMKS - Stal Mielec 0:3, UMKS - MKS 179 Łódź 0:3

Składy

AZS Ostrowiec: Dominika Żółtańska, Dominika Smykiel, Ksenia Maj, Ewelina Świerszcz, Kinga Rozpierska, Izabela Bucior, Justyna Bojara, Ewelina Menducka, Ewelina Krawczyk, Magdalena Wiatrowska, Daria Kundera, Katarzyna Madziałek

UMKS Busko Zdrój: Magdalena Maślicha, Magdalena Sosnowska, Bożena Mrugała, Ewelina Stachera, Ewelina Wójcik, Justyna Prażuch, Ewelina Świąder, Paulina Andruchów, Anna Tracz, Katarzyna Pawłowska, Sylwia Fert

STS Skarżysko: Paweł Konkol, Michał Lebicki, Tomasz Gos, Łukasz Ścisłowicz, Michał Szubielewicz, Jakub Łukomski, Krzysztof Zieliński, Mateusz Leżnicki