Sparingi Wiernej i Heko

Tylko trzech zawodników miał na zmianę trener Wiernej Małogoszcz Antoni Hermanowicz w sparingu z Orlętami Kielce. W kolejnym meczu kontrolnym Heko Czermno przegrało z MG MZKS Kozienice 0:2
Na kieleckiej Dąbrowie Wierna zremisowała z Orlętami 2:2 (1:1). Prowadzenie dla kielczan padło po samobójczym strzale Michała Bały. Wyrównał, a potem na prowadzenie beniaminka trzeciej ligi wyprowadził Damian Gil (40. i 62. minuta). Sześć minut przed końcem Marcin Lelonek z rzutu wolnego zdobył drugiego gola dla Orląt. - Warunki na boisku były bardzo trudne, a nasza sytuacja kadrowa jeszcze gorsza. Miałem trzech rezerwowych i to w wieku 16- i 17 lat - narzekał trener Hermanowicz. Z powodu chorób, kontuzji i nauki nie mogli zagrać Karol Drej, Rafał Bień, Paweł Kleszcz, Marcin Bała, Łukasz Szymański, Rafał Piotrowski. Do tego zabrakło Sławomira Grzesika, który ... wyjechał do Bydgoszczy by grać w zespole Kolportera na turnieju halowym tej firmy. - To niepoważne zachowanie. Gdy byliśmy na obozie przygotowawczym w Bocheńcu również opuszczał zgrupowanie. Będę rozmawiał z działaczami o jego zachowaniu - stwierdził trener Hermanowicz. W sobotę Wierna gra sparing z Nowinami.

Nie powiódł się wyjazd do Kozienic liderowi trzeciej ligi Heko Czermno. Podopieczni Andrzeja Deca ulegli 0:2 (0:1), w dodatku sparing rozegrano na fatalnej, oblodzonej płycie. W środę Heko ma grać z Gwardią w Warszawie.

Heko: Mariak - Pluta, Kardas, Bartkowiak, Matuszczyk - Myśliwy, Dymek, Zimoch, Trela - Gondzia, Kanarski oraz Łukiewicz, Stępień, Kościukiewicz

Wierna: Maj - W. Szymański, Michał Bała, Lniany, Szpiega - Fatyga, Grzyb, Stalmasiński, Piwowarczyk - Gil, M. Kleszcz oraz Hajduk, H. Drej, Skrobot

Inne sparingi: Stal Nowa Dęba - Czarni Połaniec 1:2 (0:2), Sparta Kazimierza Wielka - Naprzód Jędrzejów 1:1 (0:1), Łysica Bodzentyn - KSZO Junior Ostrowiec 8:2 (4:0), Piast Chęciny - Nidzianka Bieliny 3:0 (2:0)