Sport w skrócie

LEKKA ATLETYKA

Monika Pyrek (MKL Szczecin) zajęła drugie miejsce w mityngu skoku o tyczce w Lievin we Francji z wynikiem 4,70 m.

PIŁKA RĘCZNA

I liga mężczyzn: Sparta Oborniki - Gwardia Koszalin 37:24 (15:14). Gwardia: Bugaj, Siudowski - Gibalski 5, Chojnacki 4, Stasiuk 3, Madej 3, Łuczak 3, Chom 3, Krawczyk 2, Suszka 1.

W spotkaniu z liderem koszalinianie radzili sobie nadspodziewanie dobrze - w piątej minucie prowadzili 3:1. Z dobrego rytmu nie wybiła gwardzistów nawet kontuzja kołowego Pawła Wachowskiego, który w dziesiątej minucie zerwał wiązadła boczne kolana. Kłopoty zaczęły się w końcówce pierwszej odsłony, gdy gospodarze doprowadzili do remisu (12:12). Jeszcze przez kilkanaście minut drugiej połowy wynik oscylował wokół remisu. Jednak od 46. minuty szkoleniowiec koszalinian Jan Stasiuk musiał zrezygnować z rozgrywających Krzysztofa Gibalskiego i Marka Suszki.

- Zachowali się bardzo nonszalancko, niepotrzebnie robili zamęt w naszych szeregach - tłumaczy trener.

Bez swoich dwóch podstawowych zawodników Gwardia nie radziła sobie już tak dobrze. Sparta uzyskała dużą przewagę i pewnie wygrała.

II liga mężczyzn: Mecz rozegrany awansem: Energetyk Gryfino - Krokus Bystrzyca Kłodzka 28:24 (12:10). Energetyk: Kołasiewicz, Drewicz - A. Adamczewski 6, Zaczko 5, Stanisławek 4, S. Adamczewski 4, Zwoliński 3, Łabuń 2, Rulewicz 2, S. Tołyż 1, Galus 1, Magdziarz 0, P. Tołyż 0, Jerlecki 0.

Gryfinianie bardzo skutecznie zaczęli spotkanie - w 13. minucie prowadzili 7:3. Niewykorzystane akcje sam na sam z bramkarzem gości przez Szymona Tołyża oraz niecelnie egzekwowane karne (pięć w całym meczu) pozwoliły gościom wyjść na prowadzenie (8:7 w 23. minucie). Po tym nieudanym fragmencie gryfinianie znów prezentowali się lepiej.

- Dobrze broniliśmy i nasza przewaga utrzymywała się na poziomie pięciu goli przez całą drugą połowę - mówi Marek Zielonka, szkoleniowiec Energetyka.

Spotkanie było jedynym drugoligowym pojedynkiem rozegranym w miniony weekend. Mecz rozegrano awansem ze względu na udział juniorów Energetyka w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w Kościanie za tydzień. Z drużyny seniorskiej w siódemce rocznika 1986/87 na tej imprezie wystąpią: Rafał Kołasiewicz, Maciej Łabuń, Wiesław Magdziarz, Przemysław Tołyż, Jakub Jerlecki oraz Lucjan Galus.

Juniorki Łącznościowca Poczta Polska Szczecin zajęły pierwsze miejsce w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski, którego były gospodarzem. Wygrały mecze z Ochotą Warszawa, Junakiem Włocławek i Jedynką Oborniki. Oprócz Łącznościowca do półfinałów awansowała Jedynka.

SIATKÓWKA

Juniorki Piasta Szczecin zajęły trzecie miejsce w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw Polski w Gdańsku i odpadły z dalszej rywalizacji. Szczecinianki pokonały AZS AWF Poznań 3:0 oraz uległy Sokołowi Mogilno 1:3 i Gedanii Gdańsk 0:3.

Juniorzy Morza Bałtyk Szczecin awansowali do półfinałów młodzieżowych mistrzostw Polski. W ćwierćfinale rozgrywanym w Bydgoszczy zajęli pierwsze miejsce, pokonali kolejno: Chemika Bydgoszcz 3:2, Budowlankę Poznań 3:2 i Stoczniowca Gdańsk 3:0.

Juniorzy Maratonu Świnoujście zajęli pierwsze miejsce w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw Polski w Świnoujściu i awansowali do półfinałów. Pokonali Jokera Piła 3:1, Korabia Puck 3:1 i Spartę Brodnica 3:0.

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn: AZS Szczecin - Śląsk II Wrocław 90:71. Kwarty:27:30, 22:18, 23:14, 18:9. AZS: Majcherek 27, Wojtalik 15, Jakubowski 13, Pytyś 10, M. Kowalski 8, R. Kowalski 7, Binkowski 6, Majcher 4.