Remis tenisistek stołowych Rafaello Kazimierza Wielka w meczu na szczycie I ligi

- Była szansa na wygraną, a wtedy bylibyśmy liderami rozgrywek - przyznał Stefan Marzec, prezes Rafaello Kazimierza Wielka. Jego zespół zremisował jednak 5:5 przed własną publicznością z wiceliderkami z Polkowic

Gospodynie miały przynajmniej dwie okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Marta Łańka wygrała pierwszego i trzeciego seta z Justyną Kaczor, a w drugim prowadziła 9:6. Zamiast wygrać w trzech partiach... przegrała 2:3. Przy stanie 5:4 dla Rafaello ostatni pojedynek stoczyły Antonina Szymańska i Dorota Nowacka. Najlepsza zawodniczka Rafaello przegrała dwa pierwsze sety, ale w dwóch następnych odrobiła straty. Piąte partie, co pokazały poprzednie mecze, nie są jednak mocną stroną gospodyń. Tak było i tym razem - Szymańska przegrała ją 6:11.

Za trzy tygodnie (19 marca) w meczu, który może zadecydować czy tenisistki Rafaello będą się liczyć w walce o ekstraklasę, podopieczne Antoniego Koceli podejmować będą lidera KKTS Krosno.

RAFAELLO KAZIMIERZA WIELKA - MKSTS POLKOWICE 5:5

Wyniki pojedynków (na pierwszym miejscu zawodniczki Rafaello): Agata Kocela - Dorota Nowacka 1:3, Marta Łańka - Justyna Kaczor 2:3, Antonina Szymańska - Ewa Bednarska 3:2, Ewelina Krawczuk - Marta Miś 3:0, Łańka/Szymańska - Nowacka/Miś 3:1, Kocela/Agnieszka Wójcicka - Kaczor/Bednarska 0:3, Kocela - Bednarska 1:3, Łańka - Miś 3:0, Krawczuk - Kaczor 3:1, Szymańska - Nowacka 2:3

Pozostałe wyniki 12. kolejki:

Bronowianka Akropol Kraków - KKTS Krosno 6:4, JKTS Jastrzębie - Wanda Kraków 10:0, Cukrownik Chybie - Elta Łódź 6:4