Cztery srebrne medale świętokrzyskich łuczników na mistrzostwach Polski juniorów

Cztery medale - wszystkie za zajęcie drugich miejsc - przywieźli zawodnicy Olimpii Suchedniów i Stelli Kielce z zakończonych w Zgierzu halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w łucznictwie. Udany występ okrasili także dwoma rekordami Polski

Oba padły w eliminacjach. Wynikiem 575 punktów rekord Polski juniorek ustanowiła Izabela Niemiec z Olimpii, co dało jej także kwalifikację na halowe mistrzostwa świata seniorów, które pod koniec marca odbędą się w duńskim mieście Aalborg. W finale suchedniowianka musiała jednak uznać wyższość Izabeli Skopek z Radomia (109:111). Blisko medalu w rywalizacji juniorów był jej kolega klubowy Hubert Gałczyński, który o brąz przegrał 104:113 z Jackiem Dobrzyńskim (Społem Łódź).

Pozostałe trzy medale to zasługa juniorów młodszych. Dwa z nich zdobyły drużyny - Olimpia Suchedniów wśród dziewcząt i Stella Kielce w rywalizacji chłopców. Zespół Olimpii (Karolina Fąfara, Justyna Piasta, Kamila Gałczyńska i Kinga Chojnacka) uległ w finale 232:244 Łucznikowi I Żywiec (drugi zespół z Żywca wygrał w meczu o trzecie miejsce ze Stellą), mimo że w eliminacjach - w pojedynku z Sokołem Radom - pobił rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Obecnie wynosi on 253 punkty. W pojedynku o złoty medal wśród juniorów młodszych łucznicy Stelli (Kamil Dudzik, Michał Detka, Mateusz Toborowicz i Piotr Wójcik) minimalnie - 228:231 przegrali z Agrosem Zamość.

Jeszcze mniej do złota zabrakło Annie Skłodowskiej ze Stelli w turnieju indywidualnym. W finale z Joanną Jurasz (Łucznik Żywiec) potrzebna była dogrywka, bo obie zawodniczki uzyskały po 107 pkt. W barażu kielczanka przegrała 9:10.

Za tydzień w Kołobrzegu o medale w hali rywalizować będą seniorzy.