Sport.pl

Kadra Radomiaka na Litwę

Hasło "kierunek Litwa" wejdzie w życie w Radomiaku dziś przed południem. Trener Mieczysław Broniszewski zabiera ze sobą 17 zawodników
Kadra zespołu ogłoszona została po wczorajszym treningu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Broniszewski zrezygnował z usług Bogumiła Sobieski, Mirosława Siary i Jacka Wysockiego. - Cała trójka otrzymała wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów - informuje dyrektor Radomiaka Jerzy Frenkiel.

W autokarze jadącym do Wilna nie będzie także Pawła Iwanowskiego, Przemysława Michalskiego i Jacka Kacprzaka. Dwaj pierwsi są kontuzjowani, a Kacprzak nie wrócił jeszcze do zdrowia po chorobie. Wszyscy znajdą się jednak w składzie "zielonych" na rundę wiosenną.

Dzisiaj wyjaśni się także sprawa pozyskania przez radomski klub Tomasza Brzyskiego z Orląt Radzyń Podlaski. - Szanse są minimalne, ale nie tracimy nadziei. Jeśli działacze Orląt pójdą Tomkowi na rękę, jego również zabierzemy na Litwę - deklaruje Frenkiel.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, z Wilna Radomiak chciałby wrócić z co najmniej jednym nowym zawodnikiem. - Zdajemy sobie sprawę, że to już ostatni dzwonek na transfery. Trener Broniszewski jest jednak w stałym kontakcie z prezes Żalgirisu Wilno - oznajmia tajemniczo Frenkiel.

Program gier na Litwie "zieloni" poznają dokładnie, dopiero gdy dotrą na miejsce. Najprawdopodobniej stoczą dwa mecze w ciągu dwóch dni. Do Radomia wracają w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Kadra Radomiaka na Litwę: Waldemar Grzanka, Paweł Gałczyński, Krzysztof Sadzawicki, Nikołaj Branfiłow, Zbigniew Wachowicz, Jakub Cieciura, Maciej Terlecki, Dariusz Rysiewski, Adam Bała, Daniel Barzyński, Robert Szary, Abel Salami, Andrzej Drachal, Marcin Rosłaniec, Maciej Lesisz, Tomasz Grudzień, Łukasz Siciak. Trenerzy: Mieczysław Broniszewski, Dariusz Janowski, Arkadiusz Skonieczny.