SPORT W SKRÓCIE

BOKS

Walczyli o udział w olimpiadzie. Młodzi bokserzy z Podkarpacia i Małopolski rywalizowali w podrzeszowskiej Lubenii o prawo udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i o tytuły mistrzów okręgu. Bardzo dobrze. wypadli trzej reprezentanci Wisłoka Rzeszów, którzy wywalczyli prawo udziału w OOM. Mateusz Szumski był najlpeszy w kategorii do 54 kg, Bogusław Rusin w kat. 57 kg, a w kategorii 78 kg najlepszy był Mateusz Guzkowski. Tytuł mistrza okręgu podkarpackiego i małopolskiego wywalczył Jakub Sypień (80 kg), a wicemistrzem został Michał Jabłoński (91 kg) - obaj Wisłok Rzeszów. W ogólnym głosowaniu najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Szumskiego z Wisłoka. Rzeszowska ekipa zwyciężyła także w klasyfikacji punktowej.

BADMINTON

Krajowy Turniej Juniorów. W gronie ponad stu zawodników turnieju, który rozegrano w Głubczycach bardzo dobrze wypadli badmintoniści Stali Nowa Deba i UKS Orbitek Straszęcin. W singlu chłopców 3. miejsce wywalczył Krzysztof Kaczor (Stal), a Sławomir Gąsior (Orbitek) był piaty. W deblu para Kamil Krukowski (Stal), Dawid Gąsior (Orbitek) była druga, a 5. miejscu znaleźli się Krzysztof Kaczor (Stal), Sławomir Gąsior (Orbitek). Tuż za nimi uplasowali się Mateusz Czachor, Daniel Chorab (Stal). Na 9. pozycji sklasyfikowano debel Damian Trela (Stal), Paweł Kopiczko (UKS Kędzierzyn-Koźle). W grze mieszanej drugie miejsce zajęli Kamil Krukowski (Stal) i Monika Cichoń (UKS Sobótka), piąte miejsce zajęli Dawid Gąsior, Wioleta Konieczna (Orbitek), szóste Mateusz Czachor (Stal), Agnieszka Łapińska (UKS Kiko Zamość). Dalej w kolejności znaleźli się Damian Trela/Kamilla Sagan (Stal), Daniel Chorab (Stal)/Małgorzata Gąska (UKS Kiko Zamość) oraz Robert Gałek (UKS Orlicz Suchedniów)/Monika Żarów (Stal). W grze podwójnej dziewcząt na piątej pozycji uplasowały się Wioleta Konieczna (Orbitek)/Monika Żarów (Stal), o jedną pozycję gorsze były Kamilla Sagan (Stal)/Monika Lenartowicz (Technik Głubczyce).