Przegrany sparing piłkarzy Prokomu Arka Gdynia w Turcji

Piłkarze Prokomu Arka Gdynia, którzy są na zgrupowaniu w Turcji, rozegrali w środę kolejny mecz sparingowy. Tym razem przegrali 0:2 z Karpatami Lwów z Ukrainy
Jeszcze niedawno zespół z Lwowa występował w ukraińskiej ekstraklasie, a jego bramkarzem był były reprezentant Polski Maciej Nalepa. Teraz Karpatom wiedzie się nieco gorzej, zespół spadł do II ligi. - Mimo to rywal okazał się wymagający. Jak na mecz towarzyski grał wyjątkowo twardo i agresywnie w obronie i z tym mieliśmy największe kłopoty - mówi drugi trener Arki Zbigniew Kaczmarek. Arka obie bramki straciła po przerwie (w 57. i 71. minucie z rzutów karnych), kiedy trener Mirosław Dragan dokonał już kilku zmian. W pierwszej połowie dobre sytuacje do strzelenia bramki mieli Dariusz Patalan i Andriej Griszczenko, ale bramkarz Lwowa pewnie obronił ich strzały. W meczu z Karpatami nie zagrali kontuzjowani piłkarze Arki Grzegorz Pilch i Sebastian Gorząd, którzy trenują indywidualnie.

Był to już drugi mecz piłkarzy Arki rozegrany podczas zgrupowania w Turcji. W weekend gdynianie pokonali rezerwy dziesiątej drużyny superligi rosyjskiej Rubina Kazań, a jedyną bramkę zdobył wtedy Marcin Pudysiak. W sobotę kolejnym rywalem Arki będzie Naftan Nowopołock z Białorusi. Dzień później zespół z Gdyni wraca do Polski.