Bamber i Kaczor w kadrze Niemczyka

Siatkarki Gwardii Wrocław Natalia Bamber i Joanna Kaczor znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski, która jesienią będzie bronić tytułu mistrzyń Europy
Trener reprezentacji Andrzej Niemczyk wczoraj ogłosił 18-osobowy skład. Znalazły się w nim dwie wrocławianki i o ile wybór Joanny Kaczor nie dziwi, bo już u Niemczyka grała, to sporą niespodzianką jest miejsce w "18" Natalii Bamber.

- Jestem zaskoczona. Nie wiedziałam o tym, że zostałam powołana do kadry! Nosiłam już koszulkę z orzełkiem, kiedy kadrę prowadził trener Krzyżanowski. Bardzo się cieszę, że teraz znów dostaję taką szansę - przyznaje Bamber. - Nie spodziewałam się tego. Rozmawiałam z trenerem Niemczykiem, ale to, czy faktycznie znajdzie się dla mnie miejsce w kadrze, przez cały czas pozostawało niewiadomą. Bardzo się cieszę, że tak się stało. Dobrze, że "Chuda" ma już za sobą debiut w kadrze. Grała z dziewczynami przed rokiem i dzięki temu na pewno łatwiej mi będzie zaaklimatyzować się w zespole - dodaje Bamber.

Zgodnie w przewidywaniami w kadrze nie znalazła się liderka Gwardii Anna Barańska, o której Niemczyk mówił, że jest za niska. Kaczor i Bamber mają jednak - przynajmniej na razie - niewielkie szanse, aby jesienią pojechać do Chorwacji na mistrzostwa Europy, na których Polska będzie bronić złotego medalu. Na pozycji Kaczor występują bowiem Anna Podolec, Milena Rosner czy przede wszystkim Małgorzata Glinka. Bamber natomiast będzie musiała udowodnić, że jest lepszą środkową od Agaty Mróz i Katarzyny Skowrońskiej.

- Cóż, czeka nas na pewno sporo pracy - komentuje Bamber.

Kadra: rozgrywające - Izabela Bełcik (Nafta), Katarzyna Skorupa (Nafta); skrzydłowe - Kamila Frątczak (Volley Modena), Małgorzata Glinka (Asystel Nowara), Joanna Kaczor (Gwardia), Agata Karczmarzewska (Terra Sarda), Joanna Mirek (Muszynianka), Anna Podolec (BKS), Aleksandra Przybysz (Rebecchi Piacenza), Milena Rosner (Nafta), Dorota Świeniewicz (Despar Perugia); środkowe - Natalia Bamber (Gwardia), Maria Liktoras (Winiary), Agata Mróz (BKS), Sylwia Pycia (Poznań), Katarzyna Skowrońska (Nafta), Berenika Tomsia (Gedania); libero - Mariola Barbachowska (Volley Modena).