Nominacje do kadry krakowskich lekkoatletów

Małopolscy zawodnicy: Rafał Snochowski i Aleksander Waleriańczyk (obaj Elite Café Wawel) oraz Wioletta Janowska, Jolanta Wójcik, Piotr Klimczak, Marcin Urbaś (wszyscy AZS AWF Kraków) będą reprezentować Polskę na halowych mistrzostwach Europy w Madrycie.
- Jestem zaskoczona i bardzo się cieszę - powiedziała nam debiutująca na tak dużej imprezie 21-letnia Jolanta Wójcik. Biegaczka AWF wystartuje tylko w sztafecie 4 x 400 m, bo jak sama przyznaje, do indywidualnego biegu na 400 m musi jeszcze popracować. - Bronimy srebrnego medalu w drużynie, mam nadzieję, że będzie lepiej, choć wraz z Martą Chrust-Rożej jesteśmy rezerwowymi - marzy studentka II roku AWF w Krakowie. - O tym, która z nas wystąpi, zadecyduje trener Edward Gugała.

Wójcik jest wychowanką ULKS Lipinki, z którego przeniosła się do Technika Trzcinica k. Jasła, zasłużonego dla lekkoatletyki szkolnego klubu. - W Krakowie jest bardzo dobra baza i kapitalny trener Lech Salamonowicz, który podał mi pomocną dłoń - dodaje Wójcik.

Drugim debiutantem jest Rafał Snochowski, który w podczas HMP w Spale zdobył pierwsze swoje medale w zawodach seniorów: złoty na dystansie 1500 m i brązowy na 3 km. - Złoto jest sporym zaskoczeniem, bo faworytem był Yared Shegumo. Znamy się dobrze, bo obaj trenujemy u Zbigniewa Króla. W biegu na 3 km na finiszu o dwa kroki przegrałem walkę o srebro - przypomina 22-letni lekkoatleta.

Karierę zaczynał w 1999 roku w BKS Bełchatów u trenera Dariusza Rybarczyka. Nominacja do kadry jest dla niego wyzwaniem, ale liczy na pomoc i wsparcie starszych kolegów. Od 2002 r. mieszka i trenuje w Krakowie. Obecnie jest studentem III roku geologii AGH. - Chcę mieć choćby satysfakcję z samego siebie - ocenia swoje szanse w Madrycie w biegu na 1500 m.

W HME ponadto wystartują Janowska (1500 m), Urbaś (200 m), Klimczak (400 m) i Waleriańczyk (skok wzwyż).

Zawody w Madrycie potrwają od 4 do 6 marca.