Ewa Piwowarska mistrzynią Polski w boksie

Ewa Piwowarska, 22-letnia zawodniczka Sztormu Szczecin, zdobyła w Grudziądzu tytuł mistrzyni kraju w kategorii do 80 kg

W mistrzostwach, które odbyły się w weekend, wystartowały 92 zawodniczki z 34 klubów i dwie niezrzeszone. Szczecin reprezentowały cztery pięściarki Sztormu. Trzy przywiozły medale. Piwowarska w finale wygrała z Ireną Grochocińską (Zagłębie Konin) przez rsc (przerwanie walki przez poddanie) w trzeciej rundzie. Tym samym podopieczna trenera Marcina Stankiewicza obroniła tytuł sprzed roku. Zarazem była to jej piąta wygrana w karierze. Na koncie ma również dwie porażki.

- Trenuję od półtora roku pięć razy w tygodniu - mówi Ewa. - Dlaczego boks? Po pierwsze tradycje rodzinne - wujek boksował. Po drugie chcę wyjść ponad przeciętność. Wszyscy pływają lub biegają, a walka na ringu nie jest tak łatwa.

Mała liczba pojedynków w karierze to efekt braku rywalek. Boks kobiet w Polsce rozwija się powoli.

- To nie jest masowy sport. Ale walki stają się coraz bardziej wyrównane. Zanikają dysproporcje w umiejętnościach - tłumaczy Ewa.

Na tej samej imprezie seniorka Magdalena Mięsiak zdobyła brązowy medal w kategorii do 75 kg, wicemistrzostwo Polski juniorek w kategorii do 48 kg wywalczyła Kamila Tołwińska.