Sport w skrócie

TENIS

MEDALOWE JUNIORKI. Aż cztery medal zdobyły tenisistki AZS Poznań podczas rozegranych w Szczecinie Halowych Mistrzostw Polski. Finał gier pojedynczych był wewnętrzną sprawą poznanianek: rozstawiona z nr 1 Karolina Filipiak pokonała Barbarę Sobaszkiewicz (startowała z tzw. dziką kartą) 6:2, 6:4. W czołowej czwórce deblistek zagrały dwie pary AZS. Filipiak i Sylwia Zagórska pokonały w półfinale sopocko-toruński duet Magdalena Ekert/Ewa Szatkowska 3:6, 6:3, 6:3, ale w decydującym meczu uległy Natalii Kołat (Masters Szczecin) i Alinie Orcholskiej (Start-Wisła Toruń) 4:6, 6:1, 4:6. Brązowy medal zdobyła Sobaszkiewicz, która grając razem z Dominiką Koćwin z Victorii Częstochowa przegrała w półfinale z późniejszymi mistrzyniami Polski 0:6, 0:6.

BOKS

MEDALOWE SENIORKI. Cztery medal zdobyły wielkopolskie zawodniczki podczas rozegranych w weekend w Grudziądzu mistrzostw Polski. Jedyne złoto zdobyła Ewelina Pękalska z Olimpii Poznań w wadze 46 kg (sekundanci poddali jej rywalkę już w pierwszej rundzie). Karolina Koszela (63 kg) z PKB Poznań przegrała przez rsc w III r. z wrocławianką Izabelą Cieślak, a identycznie zakończyła się walka Ireny Grochocińskiej (zagłębie Konin) z Ewą Piwowską (Sztorm Szczecin) w kategorii 80 kg. Brązowy medal w wadze 52 kg przypadł natomiast innej koniniance Darii Walczykiewicz.

SIATKÓWKA

WYNIKI 19. KOLEJKI SERII B MĘŻCZYZN: Joker Piła - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:23, 26:24, 25:16), Moderator Hajnówka - KPS Wołomin 3:0, AZS Politechnika Śląska - AZS Opole 1:3, Orzeł Międzyrzecz - Jadar Radom 2:3, Skra II Bełchatów - GTPS Gorzów 3:0, BBTS Bielsko-Biała - SPS Zduńska Wola 3:0, Gwardia Wrocław - Avia Świdnik 3:1

WYNIKI 19. KOLEJKI SERII B KOBIET: ChTPS Chodzież - AZS Ostrowiec Św. 2:3 (25:19, 27:25, 11:25, 18:25, 9:15), MMKS Dąbrowa Górnicza - TPS Rumia 3:0, Start Łódź - Olimpia Jawor 3:0, Wisła Kraków - SPS Politechnika Częstochowa 3:2, AZS Białystok - Legionovia Legionowo 0:3, Piast Szczecin - Sokół Chorzów 3:2. Mecz Skra Bełchatów - SMS I PZPS Sosnowiec nie odbył się.

KOSZYKÓWKA

Wyniki 4. kolejki grupy mistrzowskiej I ligi kobiet: DudaPWSZ-Gąsior Leszno - AZS Toruń 59:52 (15:16, 15:12, 18:10, 11:14), Wisła II Kraków - MUKS Poznań 63:59 (23:12, 11:19, 14:10, 15:18), AZS KK Jelenia Góra - Unia-Probasket Swarzędz 88:75 (21:16, 27:16, 17:28, 23:19), SMS PZKosz. Łomianki - Włókniarz Białystok 61:70 (15:19, 10:16, 25:16, 11:19).