Dziennikarze jadą na mistrzostwa

Po raz dziewiąty w historii reprezentacja radomskich mediów weźmie udział w mistrzostwach Polski dziennikarzy w halowej piłce nożnej
Na swoim koncie radomianie mają dwa brązowe medale. O ile ten zdobyty w 2003 roku w Koninie z odwiecznym rywalem Gdańskiem był ich największym sukcesem, o tyle po brązie w roku ubiegłym pozostał już ogromny niedosyt. Dlaczego? Bo po raz pierwszy były ogromne szanse przynajmniej na srebro. Jak to już jednak często bywało, na drodze do finału stanął Radomiowi Gdańsk. Wielokrotni mistrzowie Polski wygrali 1:0, a na pocieszenie, w meczu o trzecie miejsce, nasi dziennikarze wygrali z gospodarzami turnieju - Koninem 2:0.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się Ślesinie k. Konina. Tradycyjnie udział w nich zapowiedziały reprezentacje mediów z całej Polski. Radomscy dziennikarze przygotowywali się do zawodów pół roku. Zespół rozegrał kilka sparingów. Nikt głośno nie mówi o mistrzostwie, ale ten zespół zawsze miał ambicje grać o medale. Jedno jest pewne - tanio "skóry" nie sprzedadzą

Radom: Marek Nowak ("Przegląd Sportowy"), Paweł Musiał (Radio Rekord), Andrzej Sałata, Radosław Olchowski, Maciej Kwiatkowski (wszyscy "Słowo Ludu"), Radosław Mizera, Sebastian Jeziorny (obaj Radio Plus), Jakub Rożek (Radio Kielce), Piotr Plewiński, Mariusz Wieczorek (obaj Radio dla Ciebie), Marek Wiatrak, Jacek Bednarczyk (obaj "Gazeta Wyborcza").

Sponsorzy: RTKKF Radom, PZU Życie, RTBS Administrator, Almax, Rosabud, Radkom, Ruch SA, Śrubstal, Mirax oraz Urząd Miejski w Radomiu.