Nasi najlepsi

Michał Bartler i Marcin Stachowicz z Aeroklubu Lubelskiego wygrali zakończone w sobotę 39. Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe.
W imprezie wzięło udział 15 załóg z całej Polski. Samoloty wylądowały na lotnisku w podlubelskim Radawcu już we wtorek, na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów. Ale pierwszą i jedyną konkurencję rozegrano dopiero w sobotę. Wcześniej lotnikom przeszkadzała w rywalizacji pogoda.

- Udało się przeprowadzić konkurencję rajdową. Zawodnicy musieli zidentyfikować kilkanaście zdjęć. Na więcej nie pozwoliły warunki pogodowe. Ale regulamin zawodów dopuszcza rozegranie tylko jednej konkurencji - mówi Andrzej Osowski, kierownik sportowy zawodów i trener kadry narodowej.

Zwyciężyli Michał Bartler i Marcin Stachowicz z AL (330 punktów). Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni triumfatorzy zawodów Marek Kalinowski i Hubert Adamczyk (416 punktów) także z Aeroklubu Lubelskiego. Na trzecim miejscu uplasowali się Michał Osowski i Tomasz Michalski (468 punktów) z Aeroklubu Częstochowskiego.