Piast Szczecin - Sokół Chorzów 3:2

I LIGA SIATKAREK. Po zwycięstwie Piasta nad Sokołem i dzięki przegranej Politechniki Częstochowa w Krakowie, szczecińskie zawodniczki są już jedną nogą w ekstraklasie.
Skoro osłabiony chorobami i kontuzjami Piast przed tygodniem pokonał mocną drużynę MMKS-u Dąbrowa Górnicza 3:1, to ze słabszą ekipą Sokoła Chorzów szczeciniankom - już zdrowszym - miało pójść znacznie łatwiej. Tak jednak nie było, a gospodynie musiały sporo się namęczyć, by wygrać dziewiąty mecz z rzędu.

W pierwszym secie chorzowianki bardzo mocno zaatakowały i prowadziły nawet 11:1. Piast próbował odrabiać straty, ale błędy w obronie połączone ze słabym atakiem pozwoliły na zdobycie jedynie 15 punktów.

Drugi set znów rozpoczął się przewagą gości. Swoimi mocnymi atakami szczególnie dała się we znaki skrzydłowa Sokoła Monika Czypiruk: - Miałam dobry dzień. Szkoda, że później siadło nam trochę przyjęcie - powiedziała po meczu.

Mimo że Sokół prowadził już sześcioma punktami, szczecinianki nie spasowały i wzięły się do odrabiania strat. Chorzowianki trochę ułatwiły im zadanie, bo zaczęły popełniać coraz więcej błędów w ataku i nie były już tak solidne w obronie. Ostatnie dwa punkty dla Piasta zdobyła Ada Wychowanek, występująca w tym meczu w roli kapitana.

Trzecia partia była jednostronna, więc kibicom wydawało się, że Piast pójdzie za ciosem i skończy mecz w czterech odsłonach. Tak się jednak nie stało, a w wyrównanej końcówce trochę więcej spokoju zachowały chorzowianki, doprowadzając do tie-breaka.

W nim także nie zabrakło emocji i nerwowych chwil. Gospodynie dość szybko objęły wysokie prowadzenie i choć w końcówce straciły trzy punkty z rzędu, to jednak wygrały set i cały mecz.

PIAST SZCZECIN3
SOKÓŁ CHORZÓW 2

Sety: 15:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:12

Piast: Bryczkowska, Twaróg, Pazderska, Kasprzak, Wychowanek, Kwiatkowska oraz Kuchczyńska (libero), Bury i Kowalska.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: MMKS Dąbrowa Górnicza - TPS Rumia 3:0, ChTPS Chodzież - AZS Ostrowiec 2:3, Skra Bełchatów - SMS Sosnowiec przełożony, Start Łódź - Olimpia Jawor 3:0, Wisła Kraków - Politechnika Częstochowa 3:2, AZS Białystok - Legionovia Legionowo 0:3.