Pingopongistki AJD AZS poza konkurencją

AJD Print Cycero Rolnik AZS wygrał 12 mecz ligowy z rzędu. Tym razem częstochowianki ograły 3:0 trzecią w tabeli Bronowiankę Kraków

Jedynie pierwsza partia tego spotkania była wyrównana. Naprzeciw siebie stanęły Yang Xin oraz reprezentantka Polski Anna Janta-Lipińska. - W pierwszym secie "Jadzia" prowadziła już 7:0 i myślałem, że będzie to pojedynek do jednej bramki - relacjonuje trener akademiczek Patryk Matuszewski. - W miarę upływu czasu krakowianka zaczęła się rozkręcać. Grała dobrze taktycznie i Yang Xin miała kłopoty. Wygrała pierwszego seta, jednak w dwóch następnych górą była już Lipińska.

Na szczęście częstochowianka zdołała opanować nerwy. Kolejne dwa sety przebiegały już pod jej dyktando.

Później zmierzyły się Magdalena Górowska i najlepsza obecnie polska zawodniczka Xu Jie. - "Ksenia" po zgrupowaniu kadry narodowej nie przypomina siebie - dodaje częstochowski szkoleniowiec. - Trenowała tam niezwykle intensywnie i na meczu z Bronowianką była zmęczona. Co prawda wygrała, jednak pozwoliła Górowskiej na urwanie jednego seta.

Zdecydowanie najłatwiejsze zadanie miała Paulina Narkiewicz. Jej rywalką była zawodniczka młodego pokolenia Paulina Krużel. Aktualna mistrzyni naszego kraju wygrała bez straty seta.

Partia po partii: Anna Janta-Lipińska - Yang Xin 2:3 (8:11, 11:7, 11:8, 6:11, 6:11); Magdalena Górowska - Xu Jie 1:3 (6:11, 11:7, 5:11, 6:11), Paulina Krużel - Paulina Narkiewicz 0:3 (6:11, 7:11, 4:11).

Pozostałe wyniki XII kolejki: Ośrodek PZTS Kraków - KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg 1:3, Górnik 09 Mysłowice - AZS AE Wrocław 1:3, MRKS Pocztex Gdańsk - GLKS Mago Wanzl Nadarzyn 1:3.