Wygrana siatkarek BKS-u Bielsko z Muszynianką

BKS Stal Bielsko-Biała w coraz lepszej formie. - Chcemy zająć trzecie miejsce przed play-offem. Po wygranej z Muszynianką jesteśmy coraz bliżej tego celu - przyznał Zbigniew Krzyżanowski, trener BKS-u
W każdym secie sobotniego spotkania z Muszynianką walka była wyrównana tylko na początku. Później zaznaczała się przewaga bardziej doświadczonych zawodniczek BKS-u . W naszym zespole dobrze grały Lubow Jagodina i Agata Mróz. To dzięki ich skutecznej grze w ataku i bloku bielszczanki zdobywały większość punktów. - Miałyśmy grać kombinacyjnie i to się nam udało, choć byłyśmy zmęczone, bo ostatni tydzień trenowałyśmy dwa razy dziennie - mówiła po meczu zadowolona Jagodina, której atomowe ataki siały popłoch w drużynie gości. - Muszynianka walczyła, ale to my byłyśmy lepsze i wygrałyśmy bardzo szybko - podkreślała Mróz. Wydawało się, że także w trzecim secie podopieczne Krzyżanowskiego odniosą łatwe zwycięstwo. Szybko objęły prowadzenie 5:2. Wtedy jednak po zagrywce Emilii Reimus zawodniczki Muszynianki zdobyły kolejno pięć punktów i to one prowadziły 7:5. Później jednak zwyciężyła rutyna i po ataku Mróz bielszczanki wygrały ostatniego seta najwyżej ze wszystkich - 25:19. Wyróżniającymi się zawodniczkami w drużynie gości były Anna Szydełko i Dominika Sieradzan, które Andrzej Niemczyk powołał do reprezentacji Polski. Jednak to było za mało na dobrze dysponowany BKS-u. - Zespół z Bielska dobrze zagrał w bloku i nic nie byłyśmy w stanie zrobić - narzekała Szydełko. Pomimo porażki z postawy swojego zespołu zadowolony był Bogdan Serwiński, trener i prezes Muszynianki w jednej osobie. - Moje zawodniczki zagrały poprawny mecz, ale to za mało na tak doświadczony zespół jak BKS - podsumował.

BKS Stal3(25 25 25 )
Muszynianka 0( 21 20 19 )

BKS: Staniucha, Sadurek, Podolec, Jagodina, Mróz, Biel, Barszcz (libero) oraz Niedźwiecka.

Muszynianka: Pykosz, Szydełko, Sieradzan, Chrostek, Reimus, Mirek, Soja (libero) oraz Chojnacka.

Pozostałe wyniki Serii A: Dalin Myślenice - PTPS Nafta-Gaz Piła 0:3 (18:25, 16:25, 23:25), Energa Gedania Gdańsk - AZS AWF Poznań 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 15:11), Stal Mielec - Centrostal Adriana GP Bydgoszcz 0:3 (15:25, 16:25, 20:25), Winiary Kalisz - Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 26:24, 25:18)

1. Nafta-Gaz Piła12-428 41:18
2. Winiary Kalisz12-428 42:20