Srebrny medal Krzoska

Wicemistrzostwo Polski w biegu na 800 m zdobył w Spale Grzegorz Krzosek z ZTE Radom. Wyprzedził go odwieczny rywal - Mirosław Formela
Radomianin był najlepszy w hali przez trzy ostatnie lata. Wczoraj znakomitą passę Krzoska przerwał odwieczny rywal Mirosław Formela ze Sportingu Międzyzdroje.

W biegu finałowym podopieczny Leszka Trzosa niemal cały czas dyktował tempo. Jeszcze na 150 metrów przed linią mety prowadził. - Już widziałem go na mecie. Przy wejściu na ostatni wiraż Formela zdołał jednak minąć Grześka, odbierając mu tytuł przysłowiowym rzutem na taśmę - relacjonuje ostatnie metry biegu prezes ROPZLA Zygmunt Malinowski.

Mirosław Formela ze Sportingu Międzyzdroje wygrał z czasem 1:48.47 minuty. Krzosek pokonał 800 m w 1:48.64 min. Oznacza to, że nie udało mu się wypełnić minimum na ME, które wynosi 1:48.20 min. Jak już informowaliśmy, są spore szanse, by radomianin pojechał do Hiszpanii. Przed tygodniem w Spale uzyskał on jeden z najlepszych rezultatów w Europie. Regulamin Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dopuszcza jednak udział w zawodach, jeśli mieści się on w czołowej piętnastce. Decyzje w tej sprawie zapadną w najbliższych dniach.

Nie zawiodła klubowa koleżanka Krzoska Bożena Łukasik. 400 m pobiegła ambitnie i z czasem 55.11 sek. ustanowiła rekord okręgu. Minimum jednak nie wypełniła. - Bożena miała szanse na udział w finale A. W eliminacjach popełniła falstart. Później początek pobiegła bardzo ostro. Na finiszu zabrakło jej sił - ocenił występ Malinowski.

W biegu na 3000 m piąte miejsce zajęła Danuta Woszczek (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Weronowicz) reprezentująca UKS Kozienice.

Pozostałe starty radomskich lekkoatletów: mężczyźni - 60 m: eliminacje - Daniel Kossowski 6.93; Daniel Patek 7.28; finał - 10. Daniel Kossowski 6.89; 200 m: eliminacje - Daniel Kossowski 22.24; Daniel Patek 22.73; 800 m.