Wygrany sparing grodziskiej Dyskobolii

W pierwszym sparingu w Turcji grodziszczanie pokonali 4:2 VSC-Megaforce Debreczyn. Najlepszym piłkarzem na boisku był Marcin Zając
Piłkarze z Grodziska są w Turcji od wtorku, a wczoraj rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Ich rywalem był wicelider węgierskiej ekstraklasy - VSC MegaForce Debreczyn.

Gwiazdą spotkania był Marcin Zając, który wypracował dwie z czterech bramek dla Dyskobolii. Adrianowi Sikorze i Piotrowi Piechniakowi pozostało tylko przyłożyć nogę, by po zagraniach Zająca zdobyć po golu. - Świetnie grał, prawdziwy bohater - chwalił piłkarza prezes Groclinu Zbigniew Drzymała, który w Belek obserwował spotkanie. Drzymała wybrał się do Turcji wraz z członkami Tennis Groclin Club - nie tylko ogląda więc pojedynki swojej drużyny, ale również gra w tenisa.

W pierwszej połowie gra była szybka, zacięta i wyrównana. Groclin dość szybko stracił Michała Golińskiego, który doznał niegroźnej kontuzji, ale trener Duszan Radolsky nie chciał ryzykować poważniejszego urazu.

W składzie grodziszczan znaleźli się też testowani piłkarze. Litewski napastnik Povilas Lukšys wykorzystał błąd obrony rywali, którzy chcieli ustawić pułapkę ofsajdową. To im się nie udało - gracz Ekranasa Poniewież wykorzystał sytuację sam na sam z Chorwatem Sandro Tomicem. W drugiej połowie zagrał też Vlade Lazarevski, a przed przerwą Mołdawianin Vadim Boret, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z Groclinem. Swoje pięć minut miał też bramkarz Dariusz Brzostowski - tuż po wejściu na boisko obronił rzut karny wykonywany przez Serba Igora Bogdanovicsa.

GROCLIN GRODZISK WLKP.4 (1)
VSC-MEGAFORCE DEBRECZYN2 (0)
Bramki: 1:0 Sikora (35. min, po podaniu Zająca), 2:0 Luksys (50., bez asysty), 3:0 Piechniak (53., po podaniu Zająca), 3:1 Urbin (85.), 4:1 Porazik (87., bez asysty), 4:2 Halmosi (90.)

Groclin: Liberda (73. Brzostowski) - Mynar, Sablik (50. Łukaszewski), Sninsky (46. Lazarevski), Vranjes - Zając, Kozioł, Goliński (10. Nowacki), Boret (46. Piechniak) - Sikora (46. Lukšys), Ślusarski (46. Porazik).

DVSC: Csernyánszki (46. Tomic) - Kiss, Éger, Komlósi (46. Hegedus), Szatmári (46. László) - Dombi (46. Madar), Bö r (46. Dzsudzsák), Nikolov, Halmosi - Bogdanovics, Sitku (46. Urbin).