Polscy saneczkarze Andrzej Laszczak i Damian Waniczek z szansami na Puchar Świata

Najlepsza polska dwójka saneczkarzy - Andrzej Laszczak i Damian Waniczek - wystartuje w piątek w finałowych zawodach Pucharu Świata. Jeśli dopisze im szczęście, mają nawet szanse na ponowne sięgnięcie po Kryształową Kulę
Saneczkarze ze Szczyrku są w wysokiej formie. Przed kilkoma tygodniami zawodnicy LKS-u Jastrząb Szczyrk zdobyli brązowy medal mistrzostw świata na torach naturalnych, a dzisiaj we włoskim Olang staną przed szansą zwycięstwa w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. - Już od kilku dni trenujemy w Olang. Chłopcy są niezwykle zmobilizowani. Jestem przekonany, że staną na pudle - mówi Paweł Jędrzejko, trener reprezentacji Polski.

Polacy przed ostatnimi zawodami PŚ w łącznej klasyfikacji PŚ zajmują drugą pozycję. Wystarczy, że pojadą szybciej od swoich rosyjskich rywali: Pawła Porszniewa i Iwana Łazarewa, a wtedy utrzymają drugie miejsce. Wciąż mają też szansę na powtórzenie sukcesu sprzed trzech lat, kiedy to zdobyli Kryształową Kulę. - Po cichu liczymy na wielki sukces chłopaków, ale nikt nie mówi tego na głos, żeby nie zapeszać - mówi Bogdan Marszałkowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

Większym realistą jest trener Jędrzejko. - Żeby zdobyć Puchar Świata, chłopcy musieliby wygrać finałowe zawody, a prowadząca w klasyfikacji dwójka Austriaków - Reinhard Beer i Herbert Koegl - zająć miejsce niższe niż piąte. Oczywiście, w sporcie wszystko jest możliwe, ale raczej nie robimy sobie wielkich nadziei, że Austriacy zmarnują taką szansę - wyjaśnia Jędrzejko.

W Olang wystartuje również Karolina Waniczek, która w klasyfikacji generalnej jedynek zajmuje ósme miejsce.Klasyfikacja PŚ

1. Reinhard Beer/Herbert Koegl (Austria) - 425 pkt.

2. Andrzej Laszczak/Damian Waniczek (Polska) 380 pkt.

3. Paweł Porschnev/Iwan Lazarev (Rosja) 376 pkt.

4. Schopf Wolfgang/Schopf Andreas (Austria) 285 pkt.

Mair Armin/Hofer Johannes (Włochy) 285 pkt.Starty Polaków

Tak startowali Laszczak i Waniczek w tegorocznych zawodach PŚ

Campill (Włochy) - 5. miejsce

Umhausen (Austria) - 5.

Oberperfuss (Austria) - 1.

Oberperfuss (Austria) - 3.

Latzfons (Włochy) - 1.