Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

TRZECH DO MIŃSKA. Trener reprezentacji Polski do lat 17 (rocznik 1988) Andrzej Zamilski powołał 18-osobową kadrę na międzynarodowy turniej do Mińska, który odbędzie się w dniach 16-20 lutego. W kadrze znalazło się trzech zawodników z podkarpackich klubów: Michał Gliwa i Dariusz Wróbel (obaj Orły Rzeszów) oraz Dawid Pietrzkiewicz (Stal Sanok). Polska reprezentacja w Mińsku zmierzy się z Białorusią (rocznik 1988), Łotwą oraz Serbią i Czarnogórą.

BADMINTON

URBAN NA PODIUM. Trzecie miejsce zajął Przemysław Urban (SP 16 w Rzeszowie) podczas rozegranego w Głubczycach Krajowego Turnieju Młodzików. Z pozostałych reprezentantów Podkapracia piąte miejsce zajęła Patrycja Szerszeń, siódme Marta Pękala, 13. był Michał Zaucha, a 15. Wojciech Buczyński.

JUDO

AWANS TRÓJKI. Eliminacjami do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów rozpoczęli kolejny sezon judocy. Rozegrany w Bytomiu turniej zgromadził na starcie blisko 300 zawodniczek i zawodników (w wieku 17-19 lat) z 25 klubów z woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Rywalizowali oni prawo udziału w finale ogólnopolskim (Toruń - 19 luty). Awans do finału wywalczyło troje reprezentantów Podkarpacia: Maciej Irek (Orlęta Krosno - pierwsze miejsce w kat. 55 kg), Karol Błażejowski (Piętnastka Krosno - drugie miejsce w kat. 100 kg) i Katarzyna Eibin (Piętnastka Krosno - trzecie miejsce w kat. 78 kg).