Plany stadionu miejskiego do poprawki

Przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego przedstawili w środę swoje zastrzeżenia projektantom przebudowy stadionu przy ul. Olsztyńskiej
Jak pisaliśmy, GKSŻ, która decyduje o dopuszczeniu obiektów do rozgrywek, miała uwagi co do zgodności planów z regulaminem zawodów. Na spotkaniu w warszawskiej siedzibie Polskiego Związku Motorowego była Jolanta Zaborowska, naczelniczka miejskiego wydziału inwestycji, oraz Anna Kasprzyk z warszawskiego studia SPAK, które - na zlecenie Urzędu Miasta - przygotowuje projekt przebudowy. - Były w nim błędy i jeśli nie zostałyby poprawione, to mogły być problemy. Przedstawiliśmy nasze uwagi - mówi Jerzy Kaczmarek, który decyduje o przyznawaniu obiektom licencji. - Panie z firmy architektonicznej zaprezentowały projekt wykonawczy. Teraz muszą go dostosować do regulaminu.

Uzgodnienia nie dotyczyły natomiast najpoważniejszego problemu - oświetlenia stadionu miejskiego, które - zgodnie z decyzją GKSŻ - ma powstać na wszystkich obiektach żużlowej ekstraligi do 31 lipca.