Skoki do wody. Sukcesy w Eidhoven

Dwójka zawodników Częstochowskiego Ośrodka Szkolenia Wyczynowego świetnie wypadła w Międzynarodowych Zawody na PSV Arena Diving
W imprezie Cup 2005 Szymon Wąsowicz był pierwszy w skokach z trampoliny 1-metrowej i 3-metrowej. W obu przypadkach poprawił swoje najlepsze wyniki jakie uzyskiwał w Holandii we wcześniejszych startach. Kinga Juszczyk startowała w konkurencji trampoliny 3 m i również zwyciężyła. Do pobicia rekordu zabrakło jej 2,5 pkt.

Był to kolejny udany start zawodników trenowanych przez Mariusza Kolanusa, którzy niedawno sięgnęli po tytuły Zimowych Mistrzów Polski. W Eidhoven COSW Częstochowa zajął także wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej, choć miał w składzie tylko trzech zawodników, a konkurencja była bardzo silna. Na PSV Arena Divig rywalizowało 15 zespołów (100 skoczków) z Holandii, Litwy, Białorusi, Niemiec, Szwajcarii, Belgii, Anglii i Polski.

- Nasze dzieci już teraz prezentują poziom europejski - mówi Sławomir Juszczyk z COSW. - Za rok spokojnie można z nimi ruszyć w świat. Problem w tym, że brakuje nam środków. Od zawsze szukamy sponsorów, ale jest o nich bardzo trudno. Zachęcamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, także na to aby logo firmy znalazło się w nazwie klubu.

Dzuiałacze zapraszają na treningi, które odbywają się codziennie na basenie przy al. Niepodległości 20/22 w godz. od 18 do 20. Kontakt tel. 0-501 64 60 27.