Pierwszoligowi tenisiści stołowi UKS-u Baruch Dojlidy przegrali w Gdańsku

Tenisiści stołowi UKS-u Baruch Dojlidy WSFiZ Białystok przegrali w Gdańsku z AZS-em AWFiS Poland Services 4:6. - Mimo porażki świetne spotkanie zagrała nasza młodzież - wyjaśnia Piotr Napiórkowski, trener białostoczan
Białostoczanie porzucili ostatecznie myśl o awansie do ekstraklasy po wysokiej porażce przed dwoma tygodniami. - Teraz czas na ogrywanie młodzieży - tłumaczył Mariusz Baruch, prezes klubu z Dojlid. - Przed odmłodzoną drużyną stoi cel utrzymania się w lidze.

Tak więc w Gdańsku trener Napiórkowski wystawił do gry braci Zdzienickich: Kamila (junior) i Piotra (kadet). Skład uzupełnili Piotr Kołaciński i Napiórkowski. Bracia Zdzieniccy pierwsi stanęli do walki i pokonali znacznie wyżej notowanych rywali. Gdyby nie porażka grającego trenera Dojlid, po pierwszej serii gier pojedynczych goście prowadziliby 4:0. W rywalizacji deblów gospodarze wygrali oba spotkania i doprowadzili do remisu 3:3.

- Następnie ja wygrałem spotkanie i do remisu brakowało nam już tylko punkciku - opowiada Napiórkowski. - Jednak wszystkie trzy pozostałe spotkania przegraliśmy. Mimo to duże słowa uznania należą się naszym młodym zawodnikom, bo potrafili wygrać z bardziej doświadczonymi rywalami. Do końca sezonu będziemy ogrywać młodzież, to dla nich okazja do nowych doświadczeń, a także możliwość przygotowania do majowych mistrzostw Polski juniorów oraz juniorów młodszych.

Kolejne spotkanie białostoczanie rozegrają za dwa tygodnie na parkiecie lidera rozgrywek - Tura Jaktorów.

AZS AWFiS POLAND SERVICES GDAŃSK - UKS BARUCH DOJLIDY WSFIZ BIAŁYSTOK 6:4. Punkty dla Dojlid: Piotr Kołaciński, Piotr Napiórkowski, Kamil Zdzienicki i Piotr Zdzienicki (po 1).

Wyniki pozostałych spotkań 14. kolejki: Tur Jaktorów - Exellent Iława 8:2; Elektryk Toruń - Olimpia Unia II Grudziądz 6:4; Pełcz Diamant Górki Noteckie - Start Brzeziny 6:4; Pod Dębem Bank Spółdzielczy Skierniewice - Mcarthur Morliny II Ostróda 3:7.

TABELA

1. Tur Jaktorów1424102:38
2. Pełcz Diamant142285:55
3. Elektryk Toruń142289:51
4. Morliny II Ostróda142182:58
5. DOJLIDY BIAŁYSTOK141676:64
6. Exellent Iława141478:62
7. Olimpia Unia II141162:78
8. AZS Gdańsk14957:83
9. Start Brzeziny14333:107
10. Bank Spółdzielczy14036:104
Dwie czołowe ekipy zmierzą się z zespołami z grupy południowej o prawo gry w ekstraklasie. Ostatni zespół spadnie z ligi, a drużyny z miejsc 8. i 9. zagrają w barażach

Podlascy reprezentanci

Artur Baranowski z UKS-u Baruch Dojlidy WSFiZ Białystok i Katarzyna Skibniewska z Dwójki Grajewo wywalczyli tytuły mistrzów Podlasia. Oboje zyskali tym samym prawo startu w marcowych mistrzostwach Polski w Gdańsku.

Wśród mężczyzn walkę zdominowali tenisiści pierwszoligowego klubu z Dojlid, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Baranowski w finale pokonał Piotra Kołacińskiego, a w meczu o trzecie miejsce Jarosław Żołądkowski wygrał z Karolem Dyszkiewiczem z MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. W finale pań Skibniewska pokonała Agnieszkę Antolak (SKTS Łomża), a trzecie miejsce przypadło w udziale Annie Popowskiej (Czarni Czarna Białostocka).