Sparingi KSZO i Kolportera Korona

Dobre wyniki zanotowali piłkarze Kolportera Korona i KSZO w kolejnych meczach kontrolnych. Kielczanie na zakończenie obozu pokonali w Szamotułach Lecha Poznań 2:1, a KSZO wygrał z Widzewem Łódź 1:0
Kielczanie przed meczem z Lechem oglądali mecz o mistrzostwo Polski w... hokeju na trawie między poznańskimi Pocztowcem i Grunwaldem, który rozgrywano w ośrodku w Szamotułach.

Grząska, miękka murawa boiska w Szamotułach nie sprzyjała płynnej grze, ale przynajmniej nie groziła poważnymi kontuzjami. To ważne, bo obie drużyny zagrały bez kilku zawodników. W Kolejorzu brakło chorych Piotra Reissa, Waldemara Piątka, Davida Topolskiego, Łukasza Paulewicza. W Koronie nie grali Przemysław Cichoń, Sławomir Rutka, Marek Szyndrowski i Jarosław Piątkowski.

Do przerwy poznaniacy prowadzili 1:0, gdy po kilku ładnych akcjach, błędzie Arkadiusza Kaliszana i zagraniu Pawła Bugały gola strzelił Zbigniew Zakrzewski. Goście dość łatwo przedzierali się pod bramkę "Kolejorza", a z czasem zaczęły dla nich padać bramki. Zaraz po przerwie Grzegorz Bonin zmieścił piłkę przy prawym słupku bramki Krzysztofa Kotorowskiego. W 76. min Korona zdobyła kolejnego gola, ale Kaliszan strzelił go ręką. Wreszcie Jakub Grzegorzewski po pięknej akcji ustalił wynik meczu. Trzecią bramkę dla kielczan mógł zdobyć Grzegorz Piechna, jednak lobując bramkarza trafił w poprzeczkę.

W poniedziałek pierwsza grupa kielczan wylatuje na zgrupowanie do Turcji. W siedmioosobowej ekipie znaleźli się: kierownik zespołu Paweł Wolicki, drugi masażysta Grzegorz Podsiadło oraz piłkarze Adrian Bergier, Tomasz Wróblewski, Michał Benkowski, Dariusz Frankiewicz i Jarosław Piątkowski. Pozostała część ekipy wylatuje we wtorek nad ranem.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:2 (1:0)

Bramki: Zakrzewski (14.) - Bonin (50.), Grzegorzewski (86.)

Lech: Kotorowski - Jakubowski, Wójcik, Telichowski, Lasocki (66. Strugarek) - Sasin (57. Marciniak), Favano (46. Magdziarz), Świerczewski - Bugała (66. Goliński) - Zakrzewski (46. Nawrocik), Gajtkowski (62. Ibo Savaneh)

Kolporter Korona: Załuska (46. Mielcarz) - Kośmicki, Kaliszan, Wojtaszek, Kozubek (46. Radunović) - Bonin (71. Bergier), Hermes (46. Barkaniczkow), Bilski (65. Benkowski), Kolendowicz (46. Bednarek) - Czerkas (46. Piechna), Wójcik (46. Grzegorzewski)

KSZO bez Maciejewskiego

Piłkarze KSZO wygrali siódmy kolejny sparing, tym razem z mocnym przeciwnikiem. Bramkę dla gospodarzy zdobył już w 2. minucie Jacek Berensztajn, strzelając po rzucie rożnym, ale pomógł mu w tym kiks łódzkiego bramkarza. W 35. minucie doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia. W walce o piłkę z Arkadiuszem Miklosikiem uderzony został Michał Probierz - stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

W ostrowieckim zespole wiosną nie zagra Arkadiusz Maciejewski, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

KSZO Ostrowiec - Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: Berensztajn (2.)

KSZO: Sarnat (62. Dymanowski) - Gostyński (62. Wróbel), Czerbniak, Boguś, Gorszkow, Miklosik (46. Sobczyński), Preis, Berensztajn, Sojka (62. Niedbała), Żelazowski (75. Stasiak), Podstawek (46. Feliksiak). Widzew: Piekutowski - Pawlak, Szwed, Wawrzyniak, Wyczałkowski, Szeremet (61. Bednar), Probierz (38. Szeliga), R. Michalski (77. T. Michalski), Lato (61. Plewnia), Egharevba (61. Świerblewski), Onyekachi (46. Folc)