Piłkarskie sparingi drużyn z niższych lig

Tylko trzech zawodników z podstawowego składu z rundy jesiennej miał do dyspozycji Witold Złotnik, trener Pogoni Staszów. Oparty na juniorach zespół przegrał w Pińczowie z czwartoligową Nidą 1:2 (1:0). Kolejne zwycięstwo odniosła Wierna Małogoszcz, a Heko swój mecz kontrolny gra w poniedziałek

Na trzeci tej zimy mecz kontrolny Pogoń pojechała w dwunastoosobowym składzie. Zespół wzmocnił jeszcze zainteresowany przejściem do staszowskiego trzecioligowca bramkarz Kolportera Korona Przemysław Mierzwa. - Piłkarze już chyba nie wytrzymują psychicznie. Nie ma żadnych informacji o przyszłości drużyny - stwierdził szkoleniowiec Pogoni. Mimo osłabienia jego podopieczni wcale nie zamierzali w Pińczowie składać broni. Po pół godzinie prowadzili 1:0 - Jakub Zabłocki wykorzystał kiks bramkarza gospodarzy i lewą nogą skierował piłkę do pustej bramki. 21-letni napastnik jest bardzo skuteczny w okresie przygotowawczym - w trzech grach zdobył już sześć bramek. W 65. minucie mogło być nawet 2:0 - mogło, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej przy drugim trafieniu dla gości autorstwa młodego Przemysława Górala. - Niesłusznie, gol był prawidłowy. Do tego momentu gra była bardzo wyrównana, a w końcówce przewagę uzyskali gospodarze - opowiadał Witold Złotnik. Gdy do końca meczu zostało osiem minut na uderzenie z dystansu zdecydował się Konrad Głuc - strzałem z ok. 25 metrów zaskoczył Mierzwę i zdobył wyrównanie. Wynik spotkania, już w doliczonym czasie ustalił Marcin Czarnecki, który główką wykończył dośrodkowanie Łukasza Białego.

W sobotę, w kolejnym sparingu, staszowianie mają zmierzyć się z Łysicą Bodzentyn.

Wierna - Naprzód 3:0

19 zawodników sprawdził trener Antoni Hermanowicz w sparingu Wiernej Małogoszcz z Naprzodem Jędrzejów. Trzecioligowcy wygrali 3:0 (1:0). Już w 6. minucie gola zdobył Damian Gil z podania Łukasza Piwowarczyka. Trzy minuty po przerwie uderzenie Mateusza Kleszcza w poprzeczkę dobił Mariusz Lniany, a wynik ustalił Karol Stalmasiński w 68. minucie trener Hermanowicz nie mógł skorzystać tylko z przeziębionego Rafała Grzyba, ale sprawdził dodatkowo kilku młodych wychowanków Wiernej. W środę o godz. 15 Wierna gra u siebie ze Spartakusem Daleszyce.

Trzeci świętokrzyski trzecioligowiec - Heko Czermno - przebywa na obozie w Dzierżoniwoie. Jak informowaliśmy, w piątek piłkarze Andrzeja Deca ulegli Górnikowi Polkowice 0:3 (0:1), a dziś zmierzą się z Polarem Wrocław.

Składy

Pogoń: Mierzwa - Kwiatek, Błauciak, Krakowiak - Zaliński, Kajda, P. Matyja, Walasek, Winkler - Góral, Zabłocki oraz Gil

Wierna: Maj - Lniany, Marcin Bała, Ł. Szymański, Szpiega - Piwowarczyk, K. Drej, P. Kleszcz - Gil, Fatyga oraz Śliwowski, M. Kleszcz, Fryc, H. Drej, Hajduk, D. Grzyb, Stalmasiński, Skrobot