Porażka siatkarzy Moderatora w Pile

Siatkarze Moderatora nie zdołali urwać nawet seta na parkiecie lidera tabeli - Jokera Piła. Mimo porażki hajnowianie pozostawili po sobie dobre wrażenie

Dla Jokera było to już ósme zwycięstwo z rzędu, choć wcale nie przyszło liderowi łatwo. Hajnowianie długimi momentami toczyli wyrównaną walkę. Gospodarzom łatwo przyszło właściwie wygranie tylko pierwszego seta. Przewagę kilku punktów utrzymywali przez całą partię. Druga odsłona była bardziej zacięta, choć na początku Joker utrzymywał bezpieczny dystans. W pewnym momencie wygrywał już sześcioma punktami (15:9). Przy stanie 20:14 mało kto wierzył, że Moderator może coś zwojować, ale ataki Adama Aleksandrowicza i rozgrywającego kolejny dobry mecz w naszym zespole Krzysztofa Hajbowicza pozwoliły zniwelować straty do punktu (22:23). Później jednak goście popełnili dwa karygodne błędy. Najpierw Maciej Wołosz posłał zagrywkę w aut, a po chwili atak hajnowian nie trafił w boisko i set padł łupem Jokera.

Najlepsza w wykonaniu Moderatora była trzecia partia. Od początku hajnowianie nadawali ton grze. Prowadzili już 10:5, ale lider tabeli powoli odrabiał straty, aż w końcu doprowadził do remisu 21:21. Wprawdzie Wołosz próbował odmienić losy spotkania, jednak ostatecznie pilanie wygrali odsłonę i cały mecz.

JOKER PIŁA - MODERATOR HAJNÓWKA 3:0

Sety: 25:18 25:22, 25:23.

Moderator: Malczewski, Wołosz, Gołębski, Babińczuk, Hajbowicz, Aleksandrowicz, Kubeł (libero) oraz Wesołowski, Werpachowski, Iwaniuk.

Inne wyniki 18. kolejki: Jadar Radom - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1, Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała 2:3, SPS Zduńska Wola - Skra II Bełchatów 1:3, GTPS Gorzów Wielkopolski - Orzeł Międzyrzecz 2:3, AZS Opole - KPS Wołomin 1:3. Spotkanie Chemik Bydgoszcz - Gwardia Wrocław zostało przełożone na inny termin.

TABELA

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z 9. z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny, nie licząc Avii (ma zagwarantowane utrzymanie)