Bieg narciarski po Jurze dla amatorów i profesjonalistów

W niedzielę w Biskupicach k. Olsztyna zaplanowano II Bieg Narciarski o Puchar Sokolich Gór. O impezie rozmawiamy z jednym z organizatorów z klubu Ratrak


Piotr Toborek: Jak z zainteresowaniem biegiem po Jurze?

Grzegorz Kotas: Telefon do mnie się urywa, ale zgłoszeń mamy niewiele. Wszyscy czekają, bo nie wiadomo, co będzie z pogodą. Prognozy nie są najlepsze. W zeszłym roku też nie mieliśmy wcześniej zgłoszeń, ale ostatecznie wystartowało 51 osób. Na razie więc nie martwimy się.

A co będzie, jak zacznie padać deszcz?

- Będzie problem. Oglądałem trasę w czwartek i była rewelacja, ale najgorsze mogą być właśnie deszcze. Nawet dodatnia temperatura tak nam nie zaszkodzi. Może jednak prognozy się nie sprawdzą i uda się pobiec?

To impreza tylko dla wytrawnych biegaczy czy także dla początkujących?

- Dla wszystkich. Chodzi nam o to, aby zachęcić ludzi do ruszania się, żeby nie rdzewieli. Krótsza, pięciokilometrowa trasa jest naprawdę łatwa, dla każdego. Dłuższa jest już trudniejsza, ma sporo podbiegów i zjazdów. Szczególnie jak będzie zmrożona po deszczu, może wymagać sporych umiejętności. Wtedy wystartują jednak na niej tylko najlepsi biegacze.

O biegu

Bieg organizują Klub Narciarski "Ratrak" i Stajnia Biały Borek w Biskupicach, ul. Zrębska 121 (www.stajnia.civ.pl), gdzie zaplanowano zbiórkę. Trasa: 15 km dla dorosłych, 5 km dla dzieci i kobiet. Zapisy o godz. 11 przed biegiem. Opłata startowa: 10 zł, dzieci - 5 zł. Uczestnicy są ubezpieczeni. Informacje: Grzegorz Kotas - tel. 324 20 19, 0661 493 109, Krzysztof Bociąga - tel. 0603 930 703.