Koszykarze Stali Ostrów Wlkp. nadal walczą w Pucharze Polski.

Koszykarze Gipsaru-Stal Ostrów Wlkp. nadal mają szanse na awans do kolejnego etapu pucharowych rozgrywek. Ostrowianie pokonali w wyjazdowym meczu zespół Wisły Kraków 81:71.

Tradycyjnie już Wadim Czeczuro w meczu pucharowym postanowił dać szansę młodym koszykarzom. Mecz ten był sprawdzianem dla dwójki testowanych zawodników, Sašy Vukasa oraz Nikoli Piacuna. Zagrali nieźle. Nikogo nie dziwił też fakt, że na parkiecie przez blisko 30 minut biegał Grzegorz Małecki. Tym razem zdobył 11 pkt - raz trafił za trzy punkty. Małecki i jego koledzy, pokonując rywali, mieli nieco ułatwione zadanie, bowiem w środowym meczu na parkiecie kibice nie zobaczyli trójki czołowych zawodników rywali: Żurawskiego, Szcześniaka i Ansleya.

Pierwsza połowa środowego meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. W dwóch kolejnych kwartach ostrowianie dali pokaz niezłej koszykówki. Nie do zatrzymania był Przemysław Lewandowski, zdobył 21 pkt (skuteczność: 88,9 proc. rzuty za dwa, 50 proc. rzuty za trzy punkty i 100 proc. rzuty osobiste).

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Noteci w meczu z Turowem podopieczni Wadima Czeczury nadal mają szansę na awans. Teraz wszystko zależeć będzie od ostatniego meczu Pucharu Ligi, w którym to Noteć podejmować będzie Wisłę. Jeśli krakowianom uda się wygrać, to do następnej rundy awansuje zespół z Ostrowa, w przeciwnym wypadku - drużyna Noteci.

Wisła Kraków - Stal Ostrów Wlkp. 71:81

Kwarty: 21:12, 18:20. 17:29, 15:20

Wisła: Szybilski 19 (1x3), Sulowski 12 (2), Tuljkovic 11, Stokłosa 8 (2), Bielak 7 (1), Anderson 5, Dudzik 5 (1), Suski 2, Olejniczak 2

Stal: Lewandowski 21 (1), Vukas 15, Małecki 11 (1), Allen 10 (1), Parzeński 7, Rudzitis 6, Krzykała 4 (1), Lalić 3, Piacun 3, Krajewski 1, Wiesner 0.

W innym meczu: Turów Zgorzelec - Noteć Inowrocław 104:59 (22:8, 21:15, 34:22, 24:14)