Zwycięstwo młodzika

Młodzik Kacper Żybura (UMKS Biłgoraj) okazał się najlepszym zawodnikiem podczas III Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego kadetów. Wśród dziewcząt tryumfowała Ewelina Tkaczyk (Lewart Lubartów)

W zawodach wzięło udział prawie 130 zawodników i zawodniczek z terenu naszego województwa. Największą niespodzianką zawodów była postawa Żybury, który dopiero w tym roku przeszedł do kategorii młodzików, a już wygrał wśród kadetów. W finale zawodnik z Biłgoraja, po zaciętym pojedynku, pokonał 3:2 Macieja Skulimowskiego (Jawor Janów Lubelski) i wywalczył awans na III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny, który odbędzie się w dniach 26-27 lutego w Wałczu. W gronie kadetek także nie brakowało emocji, gdyż w finale Tkaczyk potrzebowała również pięciu setów, aby pokonać Marlenę Widyńską (Junior Łucka), dzięki czemu i ona awansowała do III OTK. Z listy ogólnopolskiej prawo gry w Wałczu już wcześniej zapewnili sobie Wiktoria Kamińska (Tajfun Ostrów Lubelski), Dominika Rycerz (SKTS Kraśnik) oraz Michał Wierzchowski (Alfa Radzyń Podlaski). - Turniej miał bardzo zacięty przebieg, o czym świadczą choćby wyniki gier finałowych. Sensacją było zwycięstwo młodego Żybury, który wygrywa już w starszych kategoriach, ale to akurat nie najlepiej świadczy o naszych kadetach - podsumował Zdzisław Waśkowski, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.